Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 16 grudnia 2019
  • wyświetleń: 1585

Policjanci i leśnicy sprawdzali, czy w lasach nie kradną choinek

Dzielnicowi z Jasienicy i bielskiej dwójki razem ze Strażnikami Leśnymi przeprowadzili wspólne działania „Bezpieczny las”. Mają one na celu ujawnianie sprawców najczęściej popełnianych wykroczeń polegających, m.in. na złamaniu zakazu wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi oraz kradzieży drewna i choinek.

Działania "Bezpieczny Las" - 13.12.2019 · fot.


W piątek dzielnicowi z Komisariatu Policji w Jasienicy i Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej razem ze Strażnikami Leśnymi przeprowadzili działania „Bezpieczny Las”. Rozpoczęła je krótka narada w Nadleśnictwie Bielsko. Strażnicy Leśni przekazali policjantom informacje o miejscach najbardziej zagrożonych kradzieżami drewna i choinek.

Z kolei mundurowi przekazali im informacje, które uzyskują od mieszkańców podczas obchodu oraz wskazywanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłoszeń dotyczących rozjeżdżania terenów leśnych przez quady i motocrossy. Po naradzie policjanci i strażnicy leśni wyruszyli razem na wspólne patrole.

Działania "Bezpieczny Las" - 13.12.2019
Działania "Bezpieczny Las" - 13.12.2019 · fot.


Celem prowadzonych cyklicznie wspólnych działań jest przede wszystkim zapobieganie nielegalnemu wjazdowi do lasu kierujących quadami i motocrossami oraz zapobieganie kradzieżom drewna i choinek z lasu. Policjanci wspólnie z doświadczonymi strażnikami patrolują rejony objęte planami działań priorytetowych, skoncentrowanych na wyeliminowaniu przypadków łamania prawa na terenach leśnych i rekreacyjnych. Tereny leśne zagrożone rozjeżdżaniem szlaków przez kierujących tymi pojazdami są położone w rejonach służbowych komisariatów w Jasienicy i bielskiej dwójki, dlatego dzielnicowi podejmują wspólne inicjatywy, aby lepiej reagować na przypadki łamania prawa.

Piątkowe działania prowadzone były na terenie Beskidu Śląskiego w rejonach Jaworza i Bielska-Białej. W działaniach mundurowi wykorzystali jeden z przekazanych bielskiej Policji Fordów Rangerów. Dzięki temu Policjanci poza patrolowaniem leśnych dróg i szlaków turystycznych sprawdzali także niedostępne tereny górskie i bezdroża położone w okolicy szczytu Błatniej. Są to miejsca, w których turyści często zgłaszają problemy z kierującymi quadami i motocrossami. Policyjna terenówka zdała egzamin na piątkę, a wspólne działania będą kontynuowane w przyszłości.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.