Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 9 grudnia 2019
  • wyświetleń: 1611

Wybrano nowego dyrektora Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej

Ekonomistka pokieruje działalnością bielskiego "pediatryka" od stycznia 2020 r. Nowego szefa placówki udało się wyłonić dopiero za trzecim podejściem. Ewa Bachta pracuje w ochronie zdrowia od 1997 r., 18 lat przepracowała na stanowiskach kierowniczych.

szpital pediatryczny
Pediatryk ma nowego dyrektora · fot.


Po 2 nierozstrzygniętych konkursach na dyrektora Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, zgodnie z ustawą o działalności leczniczej, poszukiwaniem kandydata zajął się Zarząd Powiatu. Kandydaturę Ewy Bachty pozytywnie zaopiniowała komisja konkursowa. Uchwałą Zarządu Powiatu nowa dyrektor rozpocznie pracę 1 stycznia przyszłego roku, ma zarządzać placówką przez 6 lat.

- To przede wszystkim dobra wiadomość dla naszego regionu. Pani Ewa Bachta przez wiele lat zarządzała szpitalami w woj. śląskim. Nie bez znaczenia jest fakt, że jest ekonomistką, ale dla mnie najważniejsze jest to, że ma bardzo dobrą aurę bo potrafi rozmawiać ze wszystkimi, a to jest chyba dzisiaj najbardziej potrzebne w tym szpitalu”- mówi starosta bielski, Andrzej Płonka. Czym jeszcze powinna zająć się nowa dyrektor? „Podobnie, jak w całym kraju najważniejszym problemem jest obecnie brak lekarzy. Myślę więc, że oprócz spraw międzyludzkich których dotyczył ostatni konflikt w szpitalu, który mam nadzieję udało się jakoś ugasić, pozyskanie pediatrów jest numerem 1. Ja sam szukam tych specjalistów, również na Ukrainie - dodaje Płonka.

Ewa Bachta ma wykształcenie wyższe ekonomiczne, była m.in. zastępcą dyrektora ds. ekonomiczno-administracyjnych w Górnośląskim Centrum Medycznym im. Prof. Leszka Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (2011-2017). Wcześniej podobną funkcję pełniła w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej (2008-2011). Ostatnio pracowała jako kierownik działu ds. badań i pozyskiwania funduszy w Górnośląskim Centrum Medycznym.

Ewa Bachta zastąpi na stanowisku dyrektora Szpitala Pediatrycznego dr Ryszarda Odrzywołka, który pełnił tę funkcję przez 7,5 roku, a pod koniec listopada przeszedł na emeryturę. Obecnie p.o. dyrektora jest Czesław Kapała, dotychczasowy zastępca dyrektora tej placówki.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.