Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 3 grudnia 2019
  • wyświetleń: 1281

Czarny piątek na przejściach dla pieszych: trzy potrącenia

W ostatni piątek listopada doszło do trzech bardzo poważnych wypadków z udziałem pieszych. Dwa z nich miały miejsce na oznakowanych przejściach dla pieszych. We wszystkich przypadkach zawinili kierujący pojazdami. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara nawet 3 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów.

W Bielsku-Białej na ul. Spółdzielców tuż po godzinie 14 kierujący Fiatem Sieną 21-letni obywatel Ukrainy nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej prawidłowo przez przejście dla pieszych 80-latce, doprowadzając do jej potrącenia. Piesza z poważnymi obrażeniami została zabrana do szpitala, a kierującemu mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Kierujący był trzeźwy.

Tuż przed godziną 16 w Kobiernicach na ulicy Spokojnej 25-latek zamieszkały w powiecie wadowickim cofając dostawczym mercedesem, nie zauważył stojącej za pojazdem 60-latki i potrącił ją. Kobieta doznała poważnych obrażeń i pozostała na leczeniu w szpitalu. Kierujący był trzeźwy.

Natomiast po godzinie 16 na bielskiej ulicy Łagodnej kierujący osobowym fiatem 67-letni mieszkaniec Bielska-Białej potrącił przechodzącą prawidłowo przez oznakowane przejście dla pieszych 71-latkę. Piesza z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala, gdzie pozostała na leczeniu. Kierujący był trzeźwy, za spowodowanie wypadku mundurowi z drogówki zatrzymali mu prawo jazdy. Więcej informacji na temat tego zdarzenia znajdziecie TUTAJ.

Sprawy tych wypadków wyjaśniają śledczy z bielskiego wydziału kryminalnego. O losie kierujących zdecyduje niebawem prokurator. Za spowodowanie wypadku grozi kara pozbawienia wolności w wysokości nawet 3 lat, wysoka grzywna i długoletni zakaz prowadzenia pojazdów.

BM / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.