Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 29 listopada 2019
  • wyświetleń: 2026

Strażnicy graniczni prowadzili zajęcia w terenie dla żołnierzy WOT

Zajęcia terenowo - topograficzne, które odbyły się 28 listopada na terenie powiatu cieszyńskiego, prowadzili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej. Uczestnikami zajęć byli żołnierze 133. cieszyńskiego batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej.

Strażnicy graniczni prowadzili zajęcia w terenie dla żołnierzy WOT - 28.11.2019 · fot.


Prowadzenie szkoleń dla żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej to jeden z punktów porozumienia podpisanego kilka miesięcy temu pomiędzy Komendantem Śląskiego Oddziału Straży Granicznej a Dowódcą 13. Śląskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

Podczas zajęć terenowo-topograficznych funkcjonariusze SG zapoznali żołnierzy WOT z przebiegiem i oznakowaniem granicy państwowej oraz z zasadami dotyczącymi przeglądu znaków granicznych. Już niebawem, w ramach prowadzenia wspólnych działań, takie przeglądy będą prowadzić funkcjonariusze SG razem z żołnierzami WOT.

Strażnicy graniczni prowadzili zajęcia w terenie dla żołnierzy WOT - 28.11.2019
Strażnicy graniczni prowadzili zajęcia w terenie dla żołnierzy WOT - 28.11.2019 · fot.


W ćwiczeniach wykorzystano samochody terenowe oraz quady, które ze względu na zróżnicowane ukształtowanie terenów przygranicznych są niezbędne do tego, aby dotrzeć w trudno dostępne rejony przebiegu granicy państwa.

Wspólne szkolenie było również okazją do zapoznania się z wyposażeniem i sprzętem używanym przez obie służby oraz do wymiany doświadczeń, które niewątpliwie będą miały wpływ na prowadzenie dalszej owocnej współpracy.

ab / bielsko.info, źródło: Straż Graniczna w Bielsku-Białej

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.