Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 28 listopada 2019
  • wyświetleń: 1618

Życzenia od samorządowców dla 100-letniej bielszczanki

Jubileusz 100. urodzin obchodzi w tym roku Katarzyna Cupek. Z okazji tych wyjątkowych urodzin 27 listopada jubilatkę z kwiatami, gratulacjami i życzeniami odwiedzili goście z Ratusza - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Bielska-Białej Piotr Ryszka oraz dyrektor Biura RM Danuta Brejdak.

katarzyna cupek
Katarzyna Cupek · fot.


Katarzyna Cupek w doskonałej formie witała gości i dziękowała za życzenia od bielskiego samorządu. Pytana, co robić, aby tak wspaniale wyglądać i mieć tyle sił witalnych w wieku 100 lat, odpowiedziała: Nie stosuje żadnych diet, a lubię to, co Jasia ugotuje!

Jasia to córka jubilatki, z którą obecnie zamieszkuje. Katarzyna Cupek urodziła się w Ciścu. Kiedy miała 5 lat, cała jej rodzina przeniosła się do Aleksandrowic. Mieszkali w bliskim sąsiedztwie lotniska. Tam pani Katarzyna uczęszczała do Szkoły Podstawowej w klasach 1-4, dalszą edukację kontynuowała już w Bielsku. Po wywłaszczeniu w czasie II wojny światowej przeniosła się do Komorowic. Rodzina miała tam gospodarstwo, a ona była krawcową. W Komorowicach mieszkała 72 lata.

Jubilatka jest bardzo pogodną osobą. Na przyjęciu z okazji 100. urodzin tańczyła. Kiedy wychodzi z domu, to zawsze zakłada buty na obcasie.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.