Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 25 listopada 2019
  • wyświetleń: 2806

Wybrano nowego zastępcę dyrektora Szpitala Wojewódzkiego

Krzysztof Pliszek, ordynator oddziału urologii Szpitala Wojewódzkiego został dziś wybrany na stanowisko z-cy Dyrektora ds. Lecznictwa naszej placówki. 1 grudnia oficjalnie przejmie obowiązki Wojciecha Muchackiego, który pełni tę funkcję od 2001 roku.

Konkurs na stanowisko z-cy Dyrektora ds. Lecznictwa Szpital Wojewódzki ogłosił 21 października tego roku. Od kandydatów wymagano posiadania m.in. tytułów lekarza oraz specjalizacji II stopnia w dziedzinie medycyny, a także co najmniej ośmioletniego stażu w zawodzie.

Każda z osób startujących w konkursie musiała również przedstawić pisemną koncepcję pracy na nowym stanowisku.

Krzysztof Pliszek w 1992 roku ukończył Wydział Lekarski Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. W latach 1992 do 1993 odbył staż podyplomowy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Bielsku-Białej, gdzie w październiku 1993 roku rozpoczął pracę na oddziale urologii. Po zdaniu wymaganych egzaminów w 1998 roku uzyskał I stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej, a w 2000 roku II stopień specjalizacji z zakresu urologii.

Pracę na stanowisku z-cy ordynatora urologii Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej pełnił do roku 2003. Od 2007 roku jest ordynatorem tego oddziału. W tym roku Krzysztof Pliszek ukończył studia podyplomowe w zakresie prawa medycznego i bioetyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Krzysztof Pliszek jest członkiem Beskidzkiej Izby Lekarskiej, Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Polskiego Towarzystwa Urologicznego, Europejskiego Towarzystwa Urologicznego a także przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Śląskiego Towarzystwa Urologicznego oraz sędzią Okręgowego Sądu Lekarskiego.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.