Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 17 listopada 2019
  • wyświetleń: 16067

[FOTO] Pożar mieszkania przy ulicy Cieszyńskiej

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 17 listopada około godziny 8:30 w Bielsku-Białej przy ulicy Cieszyńskiej. Ogień pojawił się w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego zlokalizowanego w pobliżu skrzyżowania z ulicą Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Interweniowało pięć zastępów straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego i patrol policji.

Pożar mieszkania przy ul. Cieszyńskiej - 17.11.2019 · fot.


Ogień próbował najpierw ugasić lokator mieszkania, jednak był on już zbyt mocno rozprzestrzeniony. Paliło się w garderobie. Gęsty dym wydobywał się przez okna kamienicy. Zadymiona była także klatka schodowa, co uniemożliwiało ewakuację mieszkańców wyższych kondygnacji tą własnie drogą. Strażacy musieli działać bardzo szybko i zdecydowanie. W czasie prowadzenia akcji gaśniczej ewakuowano osiem osób. Dwie osoby za pomocą drabiny mechanicznej. Lokatorzy zostali przebadani przez ratowników medycznych. Nie było konieczności hospitalizacji.

W wyniku pożaru niemal doszczętnie spłonęły dwa pomieszczenia (garderoba i kuchnia). Pozostałe pomieszczenia są mocno okopcone. W czasie działań straży nieprzejezdna była ulica Cieszyńska i Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przyczynę pożaru ustala policja wraz z biegłym ds. pożarnictwa.

sid / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.