Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 29 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 4060

[WIDEO] Jak korzystać z parkomatów? Powstał film instruktażowy

W Strefie Płatnego Parkowania (SPP) w Bielsku-Białej zakończył się montaż 55 nowoczesnych parkomatów solarnych, które zaczną funkcjonować z początkiem września.Parkomaty wyposażone są m.in. w 7 calowy kolorowy ekran, klawiaturę alfanumeryczną, czytnik kart płatniczych (stykowy i bezstykowy - zbliżeniowy), skaner kodów kreskowych QR (ułatwiający dokonywanie transakcji). Urządzenia zasilane są autonomicznym układem złożonym z baterii solarnej oraz akumulatora.

Od września br. kierowcy będą zobowiązani do wnoszenia opłaty w parkomacie za postój - niezwłocznie po zaparkowaniu pojazdu, bądź za pomocą aplikacji mobilnej. Kierowcy, którzy nie uiszczą opłaty za postój - nie będą już mogli zrobić tego w terminie 14 dni (jak było to do tej pory). Naliczenie opłaty dodatkowej przez kontrolera nastąpi niezwłocznie po stwierdzeniu faktu postoju pojazdu bez wniesionej opłaty parkingowej.

parkomat
fot.


Ponadto nie będzie możliwe dokonywanie opłaty za parkowanie u inkasentów parkingowych, przelewem bankowym bądź w kasie MZD. Parkomaty zostają także zaprogramowane do prezentacji informacji turystycznej (o atrakcjach Bielska-Białej).

W celu wnoszenia opłat parkingowych zachęca się kierowców do korzystania z aplikacji mobilnych SkyCash oraz moBILET oraz płatności BLIK.

Zmianie nie ulega obszar SPP, wysokość obowiązujących stawek opłat za parkowanie, czy też wysokość opłaty dodatkowej (50 zł) oraz cena abonamentów.

ab / bielsko.info, źródło: MZD Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.