Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 1 lipca 2019
  • wyświetleń: 7947

[ZDJĘCIA] MMA w Bielsku-Białej, czyli... piorunujące pierwsze rundy

Sporej dawki emocji doświadczyli miłośnicy sportów walki, którzy w sobotni wieczór 29 czerwca zasiedli na trybunach Hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej. Gala MMA Celtic Gladiator, wypełniona 13 walkami w oktagonie, okazała się wydarzeniem atrakcyjnym, a jednocześnie zaskakującym ze sportowego punktu widzenia.

Gala MMA Celtic Gladiator - 29.06.2019 · fot.


W walce wieczoru sobotniej Gali kibice liczyli na kolejny efektowny triumf broniącej mistrzowskiego pasa MMA bielszczanki Marty Waliczek. Zawód był ogromny, gdy po zaledwie 35. sekundach (!) od rozpoczęcia pojedynku rywalka z Litwy Julija Stoliarenko zgoła sensacyjnie wykonała „balachę” i zmusiła faworytkę do poddania się.

- Uwielbiam walczyć zagranicą. W Polsce wygrałam po raz pierwszy i cieszę się z tego bardzo, bo przeciwniczkę miałam niesamowicie wymagającą - stwierdziła Stoliarenko, doceniając rozczarowaną fighterkę DAAS Berserker's Team.

Gala MMA Celtic Gladiator - 29.06.2019
Gala MMA Celtic Gladiator - 29.06.2019 · fot.


Pokonany został również na zakończenie głównej karty walk inny reprezentant bielskiego klubu Michał Wiencek. Już na wstępie konfrontacji zaskoczył go doświadczony Brazylijczyk Robert Fonseca, miejscowy faworyt „odklepał” po... 45. sek. - Byłem gotowy na dłuższą walkę. Tak szybkiego zwycięstwa się nie spodziewałem - powiedział uradowany Fonseca.

Wspomniane walki przedzieliło widowiskowe starcie Adriana Dudka, wspieranego przez liczną i głośno dopingującą grupę fanów, z Mikołajem Dziąborem. W końcowym fragmencie rundy numer 2. rywal naporu bielszczanina nie wytrzymał, a walkę trzymającą w napięciu dzięki obustronnym atakom zwieńczyło „duszenie”.

Gala MMA Celtic Gladiator - 29.06.2019
Gala MMA Celtic Gladiator - 29.06.2019 · fot.


Jeszcze wcześniej fetowało kilku podopiecznych DAAS Berserker's Team. Paweł Brandys nie dał szans Brytyjczykowi Shaunowi Lomasowi, któremu w powstrzymaniu mocnego oświęcimianina nie pomogło doświadczenie przeszło 100 walk w klatce. I tu rozstrzygnięcie zapadło po serii ciosów Brandysa w premierowej z rund. - Trener dał nam solidnie w kość podczas przygotowań, ale mamy tego efekty. Mega atmosfera w hali też mnie poniosła - ocenił triumfator.

Z równie efektownej strony zademonstrował swoje umiejętności Robert Maciejowski, demolując Rotari Alexandru z Mołdawii, choć ten w początkowej fazie był niewygodnym przeciwnikiem. - Czułem mocne ciosy rywala, ale góralskie serce było po mojej stronie - stwierdził góral z Żywiecczyzny.

W ramach karty wstępnej Filip Lamparski zrewanżował się za amatorską porażkę Patrykowi Grzemskiemu, nokautując go w 1. rundzie w jednym z ciekawszych pojedynków wieczoru. Podobać mogła się szybka „robota” Patryka Chrobaka i Pawła Szumlasa, którzy zagranicznych rywali rozbili w widowiskowym stylu.

Na uwagę zasługują ponadto toczone na pełnym dystansie pojedynki kobiece. Weronika Zygmunt „zamęczyła” w parterze Brytyjkę Lanchanę Green, zaś Barbara Grabowska nie dała złudzeń Alicji Frączek, nad którą przewagę miała w każdej części potyczki. W Bielsku-Białej cieszył się również świetnie realizujący plan na walkę Mariusz Radziszewski lepszy od Ukraińca Vladyslava Shchepanskyiego. Pozostali zwycięzcy w trakcie sobotniej Gali to podopieczni Halnego Nowy Sącz - Krzysztof Lelito i Stanisław Ogorzałek.

Gala MMA Celtic Gladiator - 29.06.2019
Gala MMA Celtic Gladiator - 29.06.2019 · fot.


Wydarzeniem wieczoru w Hali pod Dębowcem, transmitowanego na żywo w kulminacyjnych fragmentach przez TVP Sport, było ponadto ogłoszenie przez prezesa federacji Celtic Gladiator Alberta Jarzębaka prestiżowej walki, jaką podczas 25. Gali stoczy w Los Angeles Krzysztof Kułak. Jego przeciwnikiem będzie wówczas doskonale znany Christian Aguilera.

Walka wieczoru:
61,2 kg: Julija Stoliarenko pokonała Martę Waliczek przez poddanie (balacha) - Runda 1

Floater:
83,9 kg: Adrian Dudek pokonał Mikołaja Dziąbora przez duszenie - Runda 2

Główna karta:
77,1 kg: Robert Fonseca pokonał Michała Wiencka przez duszenie - Runda 1
93 kg: Paweł Brandys pokonał Shauna Lomasa przez TKO - Runda 1
77,1 kg: Mariusz Radziszewski pokonał Vladyslava Shchepanskyiego przez TKO - Runda 1
52,2 kg: Weronika Zygmunt pokonała Lanchanę Green przez jednogłośną decyzję
79 kg: Robert Maciejowski pokonał Rotari Alexandru przez TKO - Runda 1
Wstępna karta:
65 kg: Patryk Chrobak pokonał Mikhaila Kurcha przez TKO - Runda 1
70,3 kg: Filip Lamparski pokonał Patryka Grzemskiego przez TKO - Runda 1
68 kg: Paweł Szumlas pokonał Daniela Roibu przez TKO - Runda 1
Semi-pro:
65,8 kg: Krzysztof Lelito pokonał Bohodirjona Jomoldinova przez poddanie (gilotyna) - Runda 1
56,7 kg: Barbara Grabowska pokonała Alicję Frączek przez jednogłośną decyzję
93 kg: Stanisław Ogorzałek pokonał Szymona Petkę przez niejednogłośną decyzję

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.