Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 11 czerwca 2019
  • wyświetleń: 1718

[ZDJĘCIA] II Dni Otwarte Bielskiego Pogotowia Ratunkowego

Dziś do godziny 18:00 można odwiedzić siedzibę Bielskiego Pogotowia Ratunkowego przy ul. Emilii Plater w Bielsku-Białej. Ratownicy i lekarze pokazują sprzęt ratowniczy, odkrywają przed odwieszającymi swoje miejsce pracy, bawią i edukują w zakresie pierwszej pomocy. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych.

II Dni Otwarte Bielskiego Pogotowia Ratunkowego - 11.06.2019 · fot.


Odwiedzający mogą zobaczyć z bliska karetki pogotowia ratunkowego, wozy straży pożarnej, quady i masę różnorakiego sprzętu, który służy do ratowania zdrowia i życia ludzkiego. Są nawet okazje do krótkich przejażdżek dla najmłodszych. Można zobaczyć jak jak wygląda praca w dyspozytorni i nauczyć się podstaw pierwszej pomocy. Podczas zwiedzania jest okazja porozmawiać z ratownikami o ich pracy, problemach i wyzwaniach jakie codziennie są im stawiane.

Bielskie Pogotowie Ratunkowe po raz drugi otwiera swoje drzwi przed mieszkańcami. Ciekawostką jest fakt, ze stacja pogotowia, mimo trwających dni otwartych pracuje tak jak zwykle. Część ratowników i lekarzy jest w pracy czekając na wezwanie, część poświęciła swój wolny czas, by móc być wspólnie z kolegami i koleżankami w tych radosnych chwilach. Do akcji przyłączyli się strażacy i ratownicy GOPR.

sid / bielsko.info, źródło: bielskiedrogi.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.