Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 7 czerwca 2019
  • wyświetleń: 882

Krem z węglem dobry na walkę... ze smogiem?

Materiał partnera:

Smog jest realnym problemem. Wpływa negatywnie nie tylko na nasze zdrowie, lecz także wygląd. Jeśli mamy z nim długotrwały kontakt, osiada na skórze i włosach i pogarsza ich stan. W ramach detoksu dla cery producenci polecają czarne kremy z węglem aktywnym, ale… czy to działa?

Krem z węglem dobry na walkę... ze smogiem?


Smog to kwestia, której nie da się dłużej ignorować - zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Zanieczyszczone powietrze może powodować szereg przykrych dolegliwości, ale też działa na bardziej niepozornym gruncie. Na co dzień się nad tym nie zastanawiamy, ale pył, który ma stały kontakt z naszą twarzą, dosłownie ją niszczy i postarza, a do tego sprawia, że nabiera szarego kolorytu. Czy da się z tym walczyć?

Systematyczne oczyszczanie skóry to podstawaWiele osób o tym zapomina, ale codzienne oczyszczanie twarzy to w dzisiejszych czasach po prostu konieczność. Kurz, brud, sebum - to wszystko osiada głęboko w porach cery, zapycha ją i tym samym doprowadza do podrażnień. Jeśli dodać do tego powietrze, w którym unosi się niebezpieczny pył, zmęczony wygląd gwarantowany.

Dlatego każdego wieczoru należy bardzo dokładnie umyć twarz, najlepiej wieloetapowo z użyciem płynu micelarnego, olejku hydrofilnego i bezalkoholowego żelu lub pianki. Jeśli nie mamy czasu na tyle kroków, wykonajmy chociaż ostatni.

Krem z węglem dobry na walkę... ze smogiem?


Węglowy detoksPonieważ zwykłe mydła w starciu ze smogiem niekiedy w ogóle się nie sprawdzają, producenci sięgnęli po składnik bezkonkurencyjny w swoim działaniu - węgiel aktywny. Ale jak to możliwe, że czarna substancja, która stereotypowo kojarzy się z brudem, tak naprawdę czyści najlepiej ze wszystkich?

Węgiel aktywny pozyskuje się z węgla brunatnego, kamiennego, drewna, a nawet torfu. Jego dobroczynne właściwości są znane od stuleci. Nie jest żadną tajemnicą, że działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie, ale nie każdy wie, że pomaga też pozbyć się toksyn zarówno z wnętrza organizmu, jak i z powierzchni skóry. I tu właśnie wkraczają kremy do twarzy z czarnym surowcem w roli głównej.

Detoks cery jest możliwy dzięki specyficznym cechom węgla aktywnego. Okazuje się, że ma wysoką zdolność do wyłapywania cząsteczek szkodliwych substancji, ich szybkiego zagęszczania i absorbowania, dzięki czemu o wiele łatwiej usunąć je z powierzchni skóry. Kosmetyki na jego bazie dosłownie przyciągają zanieczyszczenia zalegające na twarzy. Następnie zwężają ujścia porów, żeby nie chłonęły więcej toksyn. Twarz niemal natychmiast staje się gładka i zdrowo rumiana. Węgiel przy okazji ekspresowego likwidowania zalegającego brudu także złuszcza martwy naskórek oraz pochłania nadmiar niezdrowo wyglądającego sebum. Ma też właściwości lekko wybielające, co jest chętnie wykorzystywane na przykład w maseczkach do twarzy, a nawet w czarnych pastach do zębów.

Oczywiście prawdziwy detoks organizmu wymaga działań na wielu poziomach. Warto zacząć od małego kroku, który da natychmiast widoczne rezultaty.

Dagmara Deska