Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 4 czerwca 2019
  • wyświetleń: 2099

Stanisław Szwed nie został powołany na urząd ministra

Dziś o godzinie 10.30 w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość mianowania nowych ministrów. Przed rekonstrukcją spekulowano, że nowym ministrem rodziny, pracy i polityki społecznej może zostać Stanisław Szwed.

stanisław szwed
Stanisław Szwed nie został powołany na urząd ministra · fot.


Do rekonstrukcji rządu doszło ze względu na wybór aż ośmiu ministrów do Parlamentu Europejskiego. Wśród osób, które złożyły ministerialną rezygnację, była Elżbieta Rafalska, szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społeczej.

Jednym z kandydatów do objęcia stanowiska ministerstwa był wiceminister Stanisław Szwed. Mówiła o tym była premier Beata Szydło, która w wywiadzie dla jednej z komercyjnych stacji radiowych zaznaczyła, że naturalnymi kandydatami na to stanowisko są wiceministrowie.

Stało się inaczej. Dziś Prezydent wręczył nominację dla ministrów. Szefem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Poltyki społecznej została Bożena Borys-Szopa, posłanka klubu PiS.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.