Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 7 marca 2019
  • 9 marca 2019
  • wyświetleń: 2907

[ZDJĘCIA] PKS w Bielsku-Białej testuje kolejny autobus zasilany gazem

Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny testuje kolejny autobus zasilany gazem. Tym razem jest to pojazd marki SCANIA Interlink.

SCANIA Interlink · fot.


- Zakup autobusów gazowych to krok w stronę jeszcze większej ochrony środowiska - szczególnie że tak bardzo kładziemy nacisk na ograniczenie zimą smogu, a przez cały rok hałasu. Zgodnie z opracowaniami ekspertów "autobus zasilany CNG przynosi znaczące ograniczenie emisji substancji szkodliwych w porównaniu z klasycznymi autobusami, sięgające średnio 85%, a w przypadku cząstek stałych niemal 100%" - informuje Radosław Ostałkiewicz, przewodniczący zarządu Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego.

To kolejne testy autobusu ekologicznego zasilanego gazem ziemnym. W styczniu PKS w Bielsku-Białej testował autobus marki Iveco Crossway 12LE.

BZPG planuje w przyszłym roku zakup 26 pojazdów zasilanych CNG. Wartość projektu to około 32 mln złotych (dofinansowanie z UE to blisko 22,5 mln złotych plus podatek VAT do odzyskania). Ponadto PKS w Bielsku-Białej podpisał list intencyjny, na podstawie którego PGNIG wybuduje w Bielsku-Białej pierwszą w regionie ogólnodostępną stację tankowania CNG.

43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 54

tel. 338295310

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.