Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 17 grudnia 2018
  • wyświetleń: 1212

Mistrzostwa Polski Młodzików w tenisie - sukces naszych zawodników

W piątek zakończyły się Mistrzostwa Polski Młodzików (do lat 14), które po raz pierwszy w historii rozgrywane były w Bielsku-Białej w klubie BKT Advantage Bielsko-Biała.

Mistrzostwa Polski Młodzików w tenisie · fot.


Zawody zakończyły się organizacyjnym, a przede wszystkim sportowym sukcesem, bowiem zawodnicy bielskiego klubu dosyć niespodziewanie wystąpili w głównych rolach.

W rywalizacji chłopców w turnieju głównym klub BKT Advantage BB (aktualnie najlepszy klub tenisowy w Polsce wg rankingu PZT) reprezentowany był przez utalentowane skrzaty: aktualnego 5-krotny Mistrza Polski skrzatów do lat 12 Jakub Jędrzejczak oraz medalistów MP U 12 Mikołaja Migdalskiego i Jakuba Tomasiaka, którzy otrzymali dzikie karty. W eliminacjach grali jeszcze Adam Romański oraz Tadeusz Michałowski. W rywalizacji dziewcząt w turnieju głównym bielski klub reprezentowany był aż przez 5 zawodniczek: Weronikę Domańską, Natalię Szczepaniak, Polę Langiewicz, Annę Hałat oraz Zuzannę Witkowską.

W rywalizacji indywidualnej bielski klub liczył na chłopaków zdając sobie sprawę z faktu, że w tej kategorii wiekowej rywalizacja z rok starszymi zawodnikami jest bardzo trudna i rzadko młodsi tenisiści zdobywają medale. Rzeczywistość jednak przerosła najśmielsze oczekiwania. Jakub Jędrzejczak przeszedł przez turniej jak burza pokonując po drodze utytułowanych, starszych rywali i awansował aż do finału. Tutaj zabrakło już sił i zimnej krwi. Mimo porażki z Fryderykiem Lechno - Wasiutyńskim 3:6, 3:6 turniej ten długo pozostanie w pamięci Kuby i całego klubu BKT Advantage B-B.

W grze podwójnej mieliśmy jeszcze większą niespodziankę. Do finału dotarła najmłodsza para turnieju, grająca z dziką kartą Mikołaj Migdalski/ Kuba Tomasiak. Mimo finałowej porażki chłopcy mogą być dumni ze swojej postawy.

Niestety w rywalizacji dziewcząt nie udało nam zdobyć się medalu, a szkoda bo mieliśmy kilka szans. W meczu o medal w grze pojedynczej i podwójnej poległa Natalia Szczepaniak oraz Pola Langiewicz w grze podwójnej. Wierzymy jednak, że w letnim championacie dziewczyny dopną swego i dotrą na podium.

43-346 Bielsko-Biała
ul. Ceramiczna 20

tel. (33) 810-30-55
kom. 792707074
kom. 501307154

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.