Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 3 grudnia 2018
  • 7 grudnia 2018
  • wyświetleń: 8929

[WIDEO, ZDJĘCIA] Największa choinka w mieście już świeci!

6 grudnia, prezydent Jarosław Klimaszewski wspólnie z wychowankami bielskiego domu dziecka uroczyście zapalił iluminacje na największej w mieście choince, która jak co roku stanęła na placu Bolesława Chrobrego. Zapalenie oświetlenia tradycyjnie poprzedziło wspólne odliczanie ze zgromadzonymi na placu mieszkańcami.

Największa w Bielsku-Białej choinka już świeci - 6.12.2018 · fot.


Podczas tego wydarzenia nie mogło zabraknąć świętego Mikołaja, anioła i diabła, którzy rozdawali najmłodszym słodkie upominki a także pozowali do wspólnych zdjęć z najmłodszymi oraz ich rodzicami i opiekunami. W związku z obchodzonym obecnie świętem Chanuka, w wydarzeniu wzięli również udział przedstawiciele Gminy Wyznaniowej Żydowskiej, którzy symbolicznie zapalili świece na menorze chanukowej (chanukiji), a Dorota Wiewióra, przewodnicząca gminy przybliżyła genezę tego święta.

Z przedświątecznym słowem do osób zebranych na placu zwrócili się księża - Piotr Hoffmann z Diecezji Bielsko-Żywieckiej i Krzysztof Cienciała, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Bielsku. Świąteczne życzenia mieszkańcom złożył Prezydent Miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Największa w Bielsku-Białej choinka już świeci - 6.12.2018
Przedstawiciele Gminy Wyznaniowej Żydowskiej symbolicznie zapalili świece na menorze chanukowej · fot.


Choinka na placu Bolesława Chrobrego ma ponad 15 m wysokości. Cała dekoracja bazuje na energooszczędnym oświetleniu LED. Wykorzystano różne barwy światła: białą ciepłą, białą zimną, zieloną i czerwoną. Dzięki lampkom z efektem zimnego błysku, choinka jeszcze bardziej przyciąga uwagę.

Tzw. dekory, które znajdują się na choince to między innymi: gwiazdy, serduszka 2D, kule 3D wykonane z maty metalizowanej imitujące bombki, bombki odporne na warunki atmosferyczne oraz czerwona girlanda. Na choince zamontowano 65 tys. punktów świetlnych. Świąteczna iluminacja pojawiła się również na fasadzie Zamku Książąt Sułkowskich.

Loading...

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.