Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 21 października 2018
  • 23 października 2018
  • wyświetleń: 1906

[ZDJĘCIA] Dzieci namalowały murale kredą na tablicach i chodnikach

17 października w Domu Kultury w Olszówce, odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród w II edycji konkursu plastycznego "Mural kredowy".

II edycja konkursu plastycznego "Mural kredowy"
II edycja konkursu plastycznego "Mural kredowy" · fot.


Na konkurs napłynęło łącznie 57 prac, które jury oceniło w 4 kategoriach wiekowych (zarówno prace indywidualne jak i grupowe). Jury przyznało 6 miejsc pierwszych, 3 miejsca drugie, 6 miejsc trzecich, 3 wyróżnienia - w tym dwie całe klasy za prace zbiorowe. Wszyscy laureaci otrzymali: dyplomy i nagrody rzeczowe. Nagrody rzeczowe, dyplomy, poczęstunek ufundowali: Miejski Dom Kultury oraz sponsor prywatny. Nagrody rzeczowe, dyplomy, poczęstunek ufundowali: Miejski Dom Kultury oraz sponsor prywatny.

Laureaci konkursu "Mural kredowy"

II edycja konkursu plastycznego "Mural kredowy"
II edycja konkursu plastycznego "Mural kredowy" · fot.


Temat murali w tegorocznej edycji był dowolny, technika wykonania: kreda, sposób i miejsce wykonania: mur, tablica i płyta chodnikowa. - Malowanie murali to sposobność do wyrażenia swoich uczuć, nastroju, przekazu zainteresowań, a praca w grupie sprzyja integracji i komunikacji. Nadesłane prace w większości były malowane na tablicach szkolnych i płytach chodnikowych, ale znalazły się również te malowane na murze! Prace charakteryzowały się dużą wyobraźnią, rozmachem, ciekawym doborem kolorów, a nawet malarstwem intuicyjnym - informują organizatorzy. - Konkurs "Mural kredowy" rozwija się zarówno statystycznie jak i artystycznie. Mamy nadzieję, że uczestnicy podczas tworzenia mieli dobrą zabawę i sposobność do pobudzenia wyobraźni oraz integracji w grupie - dodają.

Wystawę można oglądać do 31 października, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-20:00.

II edycja konkursu plastycznego "Mural kredowy"
II edycja konkursu plastycznego "Mural kredowy" · fot.

BM / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.