Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 21 czerwca 2018
  • wyświetleń: 1858

[ZDJĘCIA] Klapkomania w ATH - spotkania dla ambasadorów akcji

Od połowy maja do końca czerwca w bielskiej Akademii Techniczno-Humanistycznej zbierane są klapki dla dzieci z afrykańskiej Gambii. Już ponad trzysta szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych (hufce, parafie, biblioteki) spontanicznie zgłosiło się, by zbierać nowe, plastikowe i dziecięce klapki, a tym samym pomóc swoim rówieśnikom z Afryki. Akcja, której pierwsza edycja miała miejsce rok temu i zebrano wtedy 680 par klapków, okazała się niebywałym sukcesem i przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów - spodziewanych jest kilka, a nawet kilkanaście tysięcy par klapków.

Klapkomania w ATH - 06.2018 · fot.


Kulminacyjnym punktem tegorocznego zbierania jest dwudniowa Klapkomania, czyli edukacyjne spotkanie dzieci i młodzieży będących Ambasadorami Akcji, w czasie której przywożone są do Akademii zebrane i podarowane klapki. Jest to czas, gdy uczestnicy zbierania klapków mają okazję usłyszeć i dowiedzieć się o wielu interesujących kulisach dotyczących rozdawania klapków w Afryce, jak również wziąć udział w wielkim malowaniu mapy Afryki na uczelnianym parkingu.

Ponadto Klapkomanii towarzyszy szereg krótkich i ciekawych prelekcji popularno-naukowych; zarówno w ujęciu technologicznym, czyli o tym, dlaczego klapki nie toną i jak są wytwarzane, jak i w ujęciu literackim, czyli np. poprzez opisową retrospektywę motywu butów w literaturze. Dwudniowe wspólne spotkanie kończą konkursy geograficzno-podróżnicze z cennymi nagrodami ufundowanymi przez partnerów akcji.Warto dodać, że już od początku lipca wszystkie klapki będą przez studentów bielskiej akademii liczone, segregowane według rozmiarów, spinane i pakowane do worków. Następnie, dzięki zaangażowaniu firm OT Logistics S.A. oraz C.Hartwig Gdynia S.A., które w całości zorganizują i pokryją koszty transportu klapków w kontenerze, klapki drogą morską dotrą do portu w Gambii. Tam też, mniej więcej w tym samym czasie, samochodem podróżniczym dojedzie trójka studentów z opiekunem, by już na miejscu rozdawać klapki afrykańskim dzieciom - i dopiero po ich szczęśliwym powrocie do Polski tegoroczną akcję będzie można uznać za zakończoną.

Klapkomania w ATH - 06.2018
Klapkomania w ATH - 06.2018 · fot.


Więcej informacji o samym przebiegu tego niecodziennego wydarzenia można uzyskać na stronie internetowej www.klapkidlagambii.pl oraz na popularnym fanpage FB.

BM / bielsko.info, źródło: ATH Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.