Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 4 czerwca 2018
  • 10 czerwca 2018
  • wyświetleń: 4841

Impreza dla miłośników zwierząt w sercu miasta

Za nami:

W niedzielę 10 czerwca w godzinach 14.00 - 17.30 na bielskim Rynku odbędzie się wydarzenie skierowane do miłośników zwierząt i osób dbających o środowisko w stolicy Podbeskidzia.

IV Parada Psów Schroniskowych na Rynku - 24.06.2016
IV Parada Psów Schroniskowych na Rynku - 24.06.2016 · fot.


Jak mądrze pomagać bezdomnym zwierzakom domowym i dzikim? Co robić, żeby drzewa w mieście były zdrowe i żyły jak najdłużej? Jak dbać o stan powietrza w mieście? Jak wprowadzić ideę Zero Waste w życiu codziennym? Na te i wiele innych pytań związanych z ekologią odpowiedzą organizatorzy wydarzenia "Bielsko-Białe Zielone Miasto Przyjazne Zwierzakom".

W trakcie wydarzenia na stoiskach tematycznych zaprezentują się lokalne organizacje, społeczników, inicjatywy działające w tych obszarach oraz zaproszonych gości

Dla najmłodszych przygotowano szereg atrakcji: zgadywanki i zabawy w rozpoznawanie gatunków zwierząt i drzew, pamiątkowe zdjęcie w dziupli drzewa, odbijanie szablonów na koszulkach, przy użyciu szablonów uczestnicy wspólnie stworzą kolorowe drzewo marzeń. Założyciele ogrodu 100 ODMIAN POMIDORÓW przygotowali zabawę plastyczną nawiązującą do odmian pomidorów „Bawole serce”, „Wielka zebra”, „Wesele w Nebrasce”.

Dorośli wezmą udział w warsztatach z dendrologiem, otrzymają publikacje o drzewach i lokalnej przyrodzie. W trakcie wydarzenia będzie funkcjonował wegański catering, a w dobry nastrój wprawi uczestników muzyka z odgłosami lasu.

Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku.

Organizatorzy: Dolina Bawole Serce, Food Not Bombs Bielsko-Biała, Fundacja Psia Ekipa, Ośrodek Rehabilitacji "Mysikrólik" Na Pomoc Dzikim Zwierzętom, Pracownia Zieleni Międzybrodzcy S.C., Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, Stowarzyszenie KOTełkowa Drużyna.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.