Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 2 marca 2018
  • 3 marca 2018
  • wyświetleń: 2446

W sobotę manifestacja solidarności z ofiarami wojny domowej w Syrii

Za nami:

W ubiegłym tygodniu tylko w trzech miastach w Polsce protestowano wobec tragedii w Syrii. W sobotę, 3 marca oprócz współpracujących ze sobą aktywistów i aktywistek z Bielska-Białej, Poznania i Warszawy protesty i manifestacje zostaną zorganizowane również w Szczecinie, Krakowie i Gdańsku.

Amin, mieszkaniec Dumy
Amin, mieszkaniec Dumy, największego miasta regionu, którego rodzinę wspiera Inicjatywa Obywatelska WITAJ zbierając środki razem z inicjatywą Światło dla Syrii · fot.


- Pomimo przyjętej (jednogłośnie!) przez Radę Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych rezolucji w sprawie zawieszenia broni w sobotę, 24 lutego ataki, w których giną cywile, nadal trwają. Chcemy, aby głos Polek i Polaków, sprzeciwiających się zabijaniu cywili, chcących pokojowych rozwiązań, był słyszalny tu w kraju i na arenie międzynarodowej - na to pracujemy organizując protesty i manifestacje w coraz większej ilości miast - tłumaczą organizatorzy wydarzenia w Bielsku-Białej.

- Chcemy, aby jak najwięcej ludzi wiedziało, że w syryjskiej Ghucie, trwają bombardowania. Giną ludzie - w tym przede wszystkim cywile. Chcemy, aby ludzie w Polsce wiedzieli i dzięki temu mogli pomóc m.in wspierając organizacje humanitarne tak jak wówczas pomagaliśmy Aleppo. Chcemy, aby wiedzieli, że wojna w Syrii trwa, a pomoc humanitarna jest niewystarczająca, a czasem nawet niemożliwa, sytuacja bardzo zła a ocaleniem dla wielu może być ucieczka z kraju, więc powinniśmy być gotowi na przyjęcie uchodźców - podkreślają członkowie Inicjatywy Obywatelskiej WITAJ.

Manifestacja solidarności z ofiarami wojny domowej w regionie wschodniej Ghouty odbędzie się w sobotę, 3 marca w godzinach 12.00-12.30 na moście na Białej, ul. 11 listopada.

BM / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.