Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 6 listopada 2017
  • wyświetleń: 5512

Gąsienica Tour w Bielsku-Białej. Polityczna instalacja na pl. Chrobrego

W niedzielę na placu Bolesława Chrobrego w Bielsku-Białej stanęła nietypowa instalacja - przywódcy niektórych europejskich krajów, w tym Jarosław Kaczyński, zostali przedstawieni jako gąsienice objądające liść symbolizujący demokrację.

Loading...


Ogromną instalację w formie liścia zaprojektował na paradę w Dusseldorfie Jacques Tilly, artysta znany z wyrazistych satyr politycznych. Instalacje takie są zazwyczaj wykorzystywane jednorazowo, a po paradzie palone, ale czescy aktywiści z grupy Kaputin ocalili tę pracę Tilly’ego, by pokazać ją swoim rodakom.

Akcja Housenky Tour to zorganizowany na kilka dni przed wyborami parlamentarnymi w Czechach przejazd przez miasta i miasteczka alegorycznego wozu, który przedstawia czeskich i europejskich populistów Babiša, Zemana, Okamura'ego, Putina, Kaczyńskiego, Orbana i Fica jako gąsienice pożerające wielki, soczysty liść demokracji.

- W polskiej trasie "Gąsienica Tour 2017" nacisk - ze względu na już dokonujący się demontaż państwa prawa w Polsce - zostanie położony na uzmysłowienie Polakom konieczności masowego udziału w nadchodzących wyborach samorządowych oraz zjednoczenia w walce o demokratyczne, europejskie wartości i utrzymanie ładu konstytucyjnego - informują organizatorzy akcji "Gąsienica Tour 2017".

gąsienica tour
fot.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.