Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2017
  • 21 maja 2017
  • wyświetleń: 20296

[WIDEO, ZDJĘCIA] Noc Muzeów w placówkach w Bielsku-Białej

Muzeum Historyczne, Archiwum Państwowe oraz Muzeum Motoryzacji to placówki, w których odbyły się wydarzenia związane z tegoroczną Nocą Muzeów.

Noc Muzeów w Bielsku-Białej - 20.05.2017 · fot.


W sobotę, 20 maja w Muzeum Historycznym w Bielsku-Białej przygotowano moc atrakcji, tym razem pod hasłem "Sensacyjna noc w zamku na wzgórzu". Pretekstem do opracowania programu Nocy Muzeów był najnowszy kryminał "Zamek na wzgórzu" autorstwa K.M. Bakowa oraz wystawa czasowa "Metapolis. Bielsko-Biała", prezentująca grafiki Krzysztofa Marka Bąka. Głównym punktem programu była gra dla publiczności - "Na tropie zamkowych tajemnic" - której zwycięzca otrzymał nagrodę.

Loading...


Muzeum Motoryzacji Automobilklubu Beskidkiego, znajdujące się przy ul. Kazimierza Wielkiego 1, zaprezentowało kolekcję zabytkowych samochodów wewnątrz i na zewnątrz muzeum.

Loading...


Na Noc Muzeów zaprosiło również Archiwum Państwowe w Katowicach oddział w Bielsku-Białej, przy ul. Piłsudskiego 43. W programie znalazła się wystawa "U źródeł Wisły" - rzeka Wisła w materiałach archiwalnych AP w Katowicach; dokumentacja architektoniczna jako źródło historyczne - wystawa oryginalnych projektów ze szczególnych uwzględnieniem prac Karola Korna oraz czasopism architektonicznych z zasobu AP Oddział w Bielsku-Białej; zwiedzanie siedziby Archiwum Państwowego Oddział w Bielsku-Białej; prezentacja etapów powstawania budynku archiwum (filmowe nagrania ze starych siedzib, makiety projektów nowej siedziby archiwum), a także zwiedzanie magazynów archiwalnych.

BM / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.