Wiadomości

• 10 marca 2023
  • wyświetleń: 2868

Podbeskidzie w wyśmienitym stylu pokonało Chrobrego Głogów 6:0

Podbeskidzie w wyśmienitym stylu pokonuje Chrobrego Głogów 6:0. Na listę strzelców wpisywali się trzykrotnie Goku, Misztal, Biliński oraz Bonifacio.

Podbeskidzie w wyśmienitym stylu pokonało Chrobrego Głogów 6:0 · fot. TS Podbeskidzie

Historia spotkań z drużyną Chrobrego zdecydowanie przemawiała na korzyść Górali. W 15 spotkaniach, aż 10-krotnie zwyciężał nas zespół, raz padł remis oraz 4-krotnie lepsi byli goście z Głogowa. Podbeskidzie stało zatem przed świetną okazją na zmazanie plamy po ostatniej porażce z outsiderem ligowej tabeli, ekipą Skry Częstochowa.

Sebastian Steblecki w zespole Chrobrego oraz Michał Janota - tych zawodników nie mogli brać pod uwagę trenerzy w ustalaniu składów. Było to efektem zawieszenia za kartki - Steblecki obejrzał w meczu z Termalicą 4. i 5. żółtą kartkę, natomiast Janota otrzymał bezpośrednio czerwony kartonik w pojedynku ze Skrą.

W wyjściowym zestawieniu trener Żuraw zdecydował się na trzy zmiany w porównaniu do ostatniej batalii w Bełchatowie - w miejsce Rodrigueza, Bonifacio i Drzazgi pojawili się Markov, Misztal oraz Biliński.

Podbeskidzie od początku meczu wyglądało na zespół bardzo zdeterminowany. Nasi zawodnicy w każdej akcji starali się wykorzystać duże odległości między formacjami rywala. W szczególności aktywny był Goku oraz Sitek, którzy swoją szybkością i dryblingiem nie dawali spokoju defensorom Chrobrego.

Po upływie 25 minut na tablicy wyników mieliśmy 1:0. Bardzo ładna akcja na prawym skrzydle wyżej wymienionej dwójki została sfinalizowana przez hiszpańskiego pomocnika, który strzałem w okienko bramki Dybowskiego wyprowadził nas na prowadzenie. Kilka chwil później Goku powiększył swój dorobek w punktacji kanadyjskiej... Hiszpan zszedł do środka boiska z lewego skrzydła, podał na dwudziesty metr do Misztala, a ten precyzyjnym strzałem przy słupku podwyższył nasze prowadzenie. Górale cały czas przeważali nie dając ani na chwilę dojść do głosu głogowianom.

Przed samą przerwą Kamil Biliński zdobył trzecią bramkę i na dobrą sprawę zamknął mecz jeszcze w pierwszej połowie. Na uwagę przy akcji bramkowej zasługuje bardzo przytomne zachowanie Igonena, który doskonale wypatrzył Sitka na połowie przeciwnika. Młody pomocnik dograł jeszcze do podłączającego się Simonsena a ten ostemplował słupek bramki Dybowskiego. Futbolówka odbiła się na nasze szczęście w taki sposób, że spadła pod nogi naszego kapitana a on w takich sytuacjach się nie myli. Bardzo dobra gra naszego zespołu została nagrodzona gromkimi brawami - TAKIE TSP CHCEMY OGLĄDAĆ!

15-minutowa przerwa nie ostudziła wielkiego zapału do zdobywania kolejnych bramek w naszym zespole. Górale raz po raz atakowali bramkę Chrobrego - po jednej z akcji Sitka na prawym skrzydle i jego wrzutce na długi słupek zabrakło naprawdę niewiele, aby Hartherz zdobył swoją debiutancką bramkę w bielskich barwach. Co nie udało się niemieckiemu obrońcy chwilę później po raz drugi i trzeci w tym meczu wykonał Goku. Cóż za dzień hiszpana!!! Najpierw precyzyjne uderzenie po ziemi, a chwilę później dobitka po uderzeniu Simonsena - HAT TRICK!!!!!

Końcówka meczu to nadal dominacja i gra praktycznie na połowie Chrobrego. Po jednym z podań Drzazgi w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Bieroński. W pojedynku "oko w oko" z bramkarzem górą okazał się Dybowski, który przechytrzył młodego pomocnika TSP. Nie był to jednak ostatni akcent tego meczu...

W 90 minucie Drzazga wyprowadził piłkę z własnej połowy i w polu karnym podał do Bonifacio. Argentyński obrońca delikatną podcinką przerzucił piłkę nad Dybowskim i podsumował to spotkanie - Podbeskidzie zagrało na 6!