Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 1 września 2015
  • wyświetleń: 5506

Szalet czynny, cena niewygórowana

Zapaliło się zielone światło, dosłownie i w przenośni, dla potencjalnych użytkowników szaletu miejskiego przy ulicy Kopernika. Prezydent ustalił wysokość opłaty za skorzystanie z toalety miejskiej.

szalet miejski, toealeta
Można już korzystać z pierwszej granitowej toalety w mieście · fot.


Zgodnie w wcześniejszymi zapowiedziami ustalona przez prezydenta Jacka Krywulta opłata nie jest wygórowana. Za możliwość skorzystania z szaletu miejskiego przy ulicy Kopernika trzeba uiścić opłatę w wysokości 1 złotego. Każdy użytkownik będzie miał 15 minut na załatwienie swojej potrzeby. Po upływie czasu drzwi toalety otworzą się automatycznie.

Całoroczna toaleta przy ulicy Kopernika jest w pełni zautomatyzowana. Kabina dla użytkowników została wyposażona w urządzenia sterowania elektronicznego: przesuwne drzwi wejściowe połączone z elektronicznym poborem monet, muszlę ustępową z automatycznym spłukiwaniem oraz myciem, suszeniem i dezynfekcją, automatyczny podajnik papieru toaletowego, automatyczny zestaw umywalkowy z funkcją sekwencyjnego podawania mydła, ciepłej wody i suszenia rąk, automatyczne zmywanie podłogi po wyjściu użytkownika.

Granitowy szalet przy ul. Kopernika
Granitowy szalet przy ul. Kopernika · fot.


Całkowity koszt montażu toalety wyniósł niespełna 300 tys. złotych. Niebawem nieopodal placu Bolesława Chrobrego, na rogu ulic Krasińskiego i Kącik, stanie taki sam granitowy szalet.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA