bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto
praca, pszczyna, czechowice, bielsko, tychy

Wiadomości

  • 26 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 1931

Szalety w kompetencji prezydenta

Prezydent Jacek Krywult otrzymał od Rady Miejskiej nowe uprawnienia. Dotyczą one ustalania opłat za korzystanie z szaletów miejskich.

Granitowy szalet przy ul. Kopernika · fot.


Zgodnie z ustawą o gospodarce komunalnej do kompetencji Rady Miejskiej należy ustalanie opłat za korzystanie z szaletów miejskich. Istnieje możliwość powierzenia tych uprawnień prezydentowi miasta i z tej alternatywy skorzystali bielscy radni, którzy jednogłośnie przyjęli uchwałę przekazującą ww. uprawnienia Jackowi Krywultowi. - Panie prezydencie gratuluję nowych uprawnień - mówił z uśmiechem na twarzy przewodniczący rady, Jarosław Klimaszewski.

Najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu prezydent ustali opłaty za korzystania z szaletów miejskich. - Ustalenie opłat za korzystanie z szaletów to kwestia najbliższych dni - mówi Szymon Gąsowski z biura prasowego Urzędu Miejskiego. Pośpiech w tym przypadku jest wskazany, gdyż od kilku tygodni mieszkańcy i turyści mogliby już korzystać z gotowego szaletu przy ulicy Kopernika w rejonie bielskiej starówki, jednak brak decyzji w sprawie cen uniemożliwia jego otwarcie.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze