bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 24 czerwca 2013
  • wyświetleń: 2996

Wszystko o silnikach na ATH

Za nami:

Najnowszego Renault Scenic, Toyoty z napędem hybrydowym, nowe Fiaty 500, a przede wszystkim najnowocześniejsze silniki, jak dwucylindrowy TwinAir o pojemności 900 cm sześc. Wszystko to będzie można obejrzeć w poniedziałek 24 czerwca na wystawie w ATH.

ath silniki
fot.


To jedna z największych na świecie konferencji naukowych poświęconych silnikom. Kongres organizuje Polskie Towarzystwo Naukowe Silników Spalinowych wraz z Wydziałem Budowy Maszyn i Informatyki Akademii Techniczno-Humanistycznej oraz bielskim Instytutem Badań i Rozwoju Motoryzacji "Bosmal".
Jak podkreśla prof.

Zdzisław Stelmasiak z Katedry Silników Spalinowych i Pojazdów ATH, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Silników Spalinowych, wśród uczestników będą badacze z ośrodków naukowych, konstruktorzy z jednostek i instytutów badawczo-rozwojowych, ale również inżynierowie z koncernów samochodowych i paliwowych oraz firm handlowych i usługowych branży silników spalinowych i dziedzin pokrewnych.

Łącznie w Kongresie weźmie udział 230 uczestników, w tym ponad 20 z zagranicy. M.in. Hans-Peter Lenz, austriacki ekspert w dziedzinie silników, który opowie o przyszłości napędów samochodowych. Konferencja będzie właśnie poświęcona najnowszym trendom w konstruowaniu napędów samochodowych, gdzie względy ochrony środowiska, a w drugiej kolejności - koszty eksploatacji, wymuszają na producentach szukania najbardziej optymalnych rozwiązań.

Oprócz dwupaliwowości - silnikom na gaz i pochodne ropy - sporo będzie się mówiło o hybrydach, a więc połączeniu w jeden napęd dwóch rodzajów silników: spalinowych i elektrycznych. Także o downsizingu, czyli zmniejszaniu pojemności silników przy jednoczesnej poprawie parametrów.

Choć konferencja będzie miała przede wszystkim naukowy charakter, organizatorzy przygotowali coś dla wszystkich miłośników motoryzacji. Będą oni mieli rzadką okazję obejrzenia w jednym miejscu wielu nowości. Przed głównym gmachem uczelni na Błoniach firmy motoryzacyjne oraz związane z konstruowaniem pojazdów i branżami pokrewnymi zademonstrują swoje osiągnięcia. Swoje stoiska zaprezentuje m.in. Fiat i PowerTrain, ale też Skoda, Toyota i Renault.

Kongres będzie trwał od poniedziałku 24 czerwca do środy 26 czerwca - przez pierwsze dwa dni na ATH, a ostatniego uczestnicy przeniosą się na terenu Bosmalu. Więcej na stronie www.kongres.ptnss.pl.

ab / bielsko.info, źródło: ATH Bielsko-Biała

Reklama

LINKI MODUŁ 1

LINKI MODUŁ 2

Komentarze