Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 7 czerwca 2013
  • wyświetleń: 3132

Debata samorządowców w ratuszu

W Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej, odbył się drugi warsztat dotyczący strategii Subregionu Południowego dla reprezentantów jednostek samorządu terytorialnego południowej części naszego województwa.

Pracom przewodniczył, w imieniu Lidera Subregionu Południowego, dr Lubomir Zawierucha, Zastępca Prezydenta Miasta. Warsztat prowadził dr Krzysztof Wrana, z Katedry Badań Strategicznych i Regionalnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, ekspert ds. strategii, konsultant m.in. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa śląskiego na lata 2014-2020.

Efektem prac warsztatowych będzie opracowanie Strategii Rozwoju Subregionu Południowego na lata 2014 - 2020, dokumentu, który pomoże gminom i powiatom jak najlepiej wykorzystać fundusze unijne w przyszłej perspektywie finansowej. Każdy subregion
w województwie śląskim musi opracować strategię swojego rozwoju wyznaczającą wspólne kierunki działań w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej.

Warsztat Subregionu Południowego · fot.


Dotychczasowe zasady współpracy w Subregionie Południowym stanowią bazę dla nowego instrumentu wdrażania funduszy unijnych pn. Zintegrowane Inwestycje Terytorialne , którego celem będzie zwiększenie zaangażowania miast i ich obszarów funkcjonalnych w zarządzaniu funduszami strukturalnymi Unii Europejskiej. W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych część zadań związanych z wdrażaniem programów operacyjnych będzie delegowana na poziom subregionalny, zapewniając tym samym władzom samorządowym zaangażowanie w przygotowanie i wdrożenie programu.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA