bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 4 czerwca 2013
  • 8 czerwca 2013
  • wyświetleń: 1981

Tak dla cyrku, Nie dla zwierząt

Za nami:

Vege Inicjatywa zaprasza na akcję organizowaną w ramach ogólnopolskiej Koalicji "Cyrk Bez Zwierząt", która odbędzie się 8 czerwca o godz. 11.00 na ul. 11 Listopada nieopodal pomnika Reksia.

Koalicja prowadząca kampanię „Cyrk Bez Zwierząt”, której Stowarzyszenie Vege Inicjatywa jest członkiem, ustanowiła 8 czerwca jako „Dzień Cyrku Bez Zwierząt”. W różnych miastach w Polsce, m.in. w Szczecinie, Katowicach, Lublinie, Krakowie i Warszawie, tego dnia odbędą się akcje, protesty, happeningi czy inne wydarzenia tematyczne.

- O godz. 11.00 rozpoczniemy naszą pierwszą akcję przeciwko wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach, która odbędzie się w centrum miasta! Będziemy zbierać podpisy pod petycją do zarówno do władz miasta, jak i Kuratorium Oświaty, żądającej zakazu organizowania na terenie Bielska-Białej przedstawień cyrków z udziałem zwierząt, jak i zakazu dystrybucji darmowych biletów cyrkowych w placówkach oświatowych - mówi Alicja Czerwińśka z Vege Inicjatywy.

Po raz pierwszy na akcji wystąpi nowo powstała, bielska grupa sambiarzy i sambiarek, której muzyka będzie akompaniamentem wydarzenia. Jednocześnie 5 i 6 czerwca w godz. 16.30-17.30 przed bramą Aeroklubu Bielsko-Bialskiego odbędą się protesty przeciwko wykorzystywaniu zwierząt w cyrku, związane z przyjazdem Cyrku Korona.

Protest ekologów pod bielskim lotniskiem w 2012 roku:

ab / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.