bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 27 lutego 2013
  • 6 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 15618

Nowe centrum z wieżowcem?

Jeden z najbogatszych Polaków planuje postawić w Bielsku-Białej, na wzgórzu Trzy Lipki, centrum hotelowo-konferencyjne wraz z 40-metrowym wieżowcem. Od radnych dostał zielone światło.

centrum
Koncepcja zakłada budowę centrum hotelowo-konferencyjnego oraz osiedle mieszkaniowe · fot.


Na lutowej sesji Rady Miejskiej omawiano miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w północno-zachodniej części miasta. Jednym z punktów debaty było określenie maksymalnej wysokości dla centrum hotelowo-konferencyjnego, które na wzgórzu Trzy Lipki planuje postawić Sobiesław Zasada.

Inwestor chciałby wybudować w tym miejscu 40 metrowy wieżowiec. Plan zagospodarowania na działce Sobiesława Zasady zakładał budowę konstrukcji do 24 metrów. Ostatecznie bielscy radni podjęli decyzję, że maksymalna wysokość budynku w tym miejscu została podniesiona do 30 metrów.

Koncepcja założenia urbanistycznego, zespołu mieszkaniowo-usługowego na stokach wzgórza Trzy Lipki w Bielsku-Białej · fot.


- Ta inwestycja jest dla miasta bardzo cenna. Obyśmy mieli w Bielsku-Białej więcej takich inwestorów - cieszył się radny klubu Platformy Obywatelskiej, Marek Podolski.

Obok obiektów usługowych inwestor planuje na wzgórzu Trzy Lipki wybudować osiedle mieszkaniowe.

ab / bielsko.info

Reklama

wujekfranek.pl - ogłoszenia po sąsiedzku

LINKI MODUŁ 1

LINKI MODUŁ 2

Komentarze