Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 13 czerwca 2019
  • wyświetleń: 3726

Bielska uczelnia w ogonie prestiżowego rankingu szkół wyższych

Jak co roku, portal edukacyjny Perspektywy przygotował ranking uczelni wyższych. Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej uplasowała się na jednych z ostatnich miejsc rankingu szkół wyższych.

W zestawieniu ogólnym uczelnia publiczna z Bielska-Białej zajęła miejsce w ostatniej dziesiątce rankingu. Akademia Techniczno-Humanistyczna znalazła się także w ogonie rankingu według typów uczelni. Na 22 sklasyfikowane uczelnie techniczne ATH zajęła ex aequo ostatnie miejsce z Uniwersytetem Morskim w Gdyni.

ATH zajęła 18. miejsce w kategorii Ekonomiczne Losy Absolwentów. Kryterium mierzone jest wskaźnikiem wysokości zarobków absolwentów danej uczelni oraz wskaźnikami ich zatrudnienia według ogólnopolskiego badania Ekonomiczne Losy Absolwentów przeprowadzonego przez MNiSW z wykorzystaniem danych ZUS. Wskaźnik uwzględnia trzy parametry badania: zarobki w odniesieniu do zarobków w powiecie zamieszkania, doświadczenie w pracy i ryzyko bezrobocia na tle stopy bezrobocia w powiecie zamieszkania.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA