Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 10 maja 2019
  • 16 maja 2019
  • wyświetleń: 2958

Manifestacja katolików z Bielska-Białej. Marsz dla Życia i Rodziny

26 maja ulicami Bielska-Białej przejdzie już po raz szósty w Bielsku-Białej Marsz dla Życia i Rodziny. To święto rodzin, w czasie którego uczestnicy manifestują przywiązanie do ideałów rodzinnych i szacunek do ludzkiego życia.

Loading...


Tegoroczne spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godzinie 14:00 w katedrze św. Mikołaja. Po liturgii uczestnicy wyruszą z placu katedralnego prze ulicę Wzgórze i plac Chrobrego. Marsz dotrze do Parku Słowackiego, gdzie odbędzie się festyn rodzinny zorganizowany przez Caritas diecezji bielsko-żywieckiej, który potrwa do 20:00.

Uczestnicy w czasie przemarszu otrzymają od wolontariuszy - m. in. uczniów Zespołów Szkół: Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego oraz Zgromadzenia Córek Bożej Miłości gadżety związane z marszem - wiatraczki, balony, figurki małych „Jasi” - modeli dzieci w łonie matki, a także magnesiki z logiem i myślami promującymi rodzinę.

Marsz dla Życia i Rodziny - 11.06.2016 · fot.


W czasie festynu Caritas przygotuje liczne zabawy dla całej rodziny oraz pyszne smakołyki z grilla i nie tylko.

Organizatorami Bielskiego Marszu dla Życia i Rodziny, a także Festynu Rodzinnego są: Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Bielsko-Żywieckiej, Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz Zespół Szkół Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku Białej.

Marsz swoim patronatem objęli Ordynariusz Diecezji Bielsko - Żywieckiej bp Roman Pindel oraz Prezydent Miasta Bielska- Białej pan Jarosław Klimaszewski.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA