Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 30 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 7792

27-latek przemetkował cenę markowej przecinarki elektrycznej

Policjanci z Komisariatu III Policji w Bielsku-Białej zatrzymali sklepowego oszusta. 27-letni bielszczanin na terenie jednego z marketów budowlanych przemetkował cenę na markowej przecinarce elektrycznej, aby w ten sposób znacznie mniej za nią zapłacić. Po zatrzymaniu go przez mundurowych okazało się, że to nie jedyny jego występek, bielszczanin posiadał przy sobie amfetaminę.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę. W godzinach porannych do jednego z popularnych marketów budowlanych w Bielsku-Białej przyszedł 27-latek. Mężczyzna nie robił jednak uczciwie zakupów, a korzystając z okazji zamienił ceny na jednej z drogich, markowych przecinarek elektrycznych. Na narzędzie wartości 400 złotych, nakleił cenę 50 zł.

Kiedy kasjerka się zorientowała, że zamieniono ceny, oszust próbował pospiesznie odnieść towar na półkę. Nerwowe zachowanie klienta zwróciło uwagę pracowników ochrony sklepu, którzy zaczęli śledzić jego poczynania na monitoringu. Kiedy ochrona próbowała go zatrzymać oszust wybiegł ze sklepu. Na szczęście zapobiegliwi ochroniarze powiadomili wcześniej o swoich podejrzeniach oficera dyżurnego trzeciego komisariatu, który skierował już w rejon sklepu patrol policji.

Stróże prawa dojechali na miejsce na czas i zatrzymali 27-latka, który skrył się w pobliskich zaroślach. Podczas czynności z zatrzymanym ujawnili, że posiadał przy sobie amfetaminę. Sprawcą zajęli się następnie kryminalni z trzeciego komisariatu, którzy po zebraniu dowodów przeciwko oszustowi postawili mu zarzuty oszustwa oraz posiadania narkotyków. Za przestępstwa grozi mu teraz do 3 lat za kratkami, a o jego dalszym losie zdecyduje wkrótce bielski sąd.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA