Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2019
  • 20 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 4955

Samochody znikną z placu Wolności? Jest taka koncepcja

W związku z budową nowego parkingu przy ulicy Paderewskiego i planach budowy wielopoziomowego parkingu przy Szpitalu Miejskim, miasto rozważa zlikwidowanie parkingu na placu Wolności.

plac wolności
Plac Wolności w Bielsku-Białej · fot.


Na kwietniowej sesji Rady Miejskiej przewodniczący Janusz Okrzesik zwrócił się do prezydenta z wnioskiem w sprawie placu Wolności. Przewodniczący Rady Miejskiej jest zdania, że po ukończeniu budowy parkingu przy ulicy Paderewskiego oraz wielopoziomowego parkingu przy Szpitalu Miejskim, plac Wolności mógłby zmienić swój charakter.

- Oddajemy do użytku nowy parking przy ulicy Paderewskiego - nowe 132 miejsca postojowe w tym rejonie miasta. To idealny moment, żeby zastanowić się co dalej z placem Wolności, żeby tej przestrzeni miejskiej przywrócić charakter przestrzeni, która będzie bardziej przyjazna nie tylko dla zmotoryzowanych, ale również dla pieszych i dla innych użytkowników miasta - mówił Janusz Okrzesik.

parking
budowa parkingu przy ulicy Paderewskiego · fot.


Prezydent odpowiedział, że miasto ma w planach, po wybudowaniu nowych parkingów, likwidację miejsc postojowych. Nie wiadomo do końca czy na placu Wolności czy na placu Wojska Polskiego. - Na pewno będziemy to konsultować z mieszkańcami - zaznaczył Jarosław Klimaszewski.

Obecnie na placu Wolności są 83 miejsca parkingowe. Jeszcze więcej miejsc do postoju samochodów, bo aż 101, jest na placu Wojska Polskiego.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA