Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 20 marca 2019
  • wyświetleń: 919

Medale dla dwóch aktorek Teatru Lalek Banialuka

Aktorki Teatru Lalek Banialuka - Barbara Rau i Maria Byrska - zostały uhonorowane medalami za zasługi w dziedzinie kultury.

rau
Barbara Rau w spektaklu "Krawiec Niteczka" · fot.


21 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Lalkarstwa. Jest to znakomita okazja do wyróżnienia i nagrodzenia artystów, którym bliska jest sztuka lalkarska. Z tej okazji 18 marca w Instytucie Teatralnym w Warszawie odbyło się uroczyste spotkanie organizowane przez Zarząd Sekcji Teatrów Lalkowych ZASP-Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji oraz Polski Ośrodek Lalkarski POLUNIMA, podczas którego uhonorowane zostały dwie aktorki Teatru Lalek Banialuka.

Barbara Rau została odznaczona Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Medal „nadawany jest osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego”.

Maria Byrska uhonorowana została Medalem 100-lecia ZASP „w dowód najwyższego uznania dla jej talentu i osiągnięć artystycznych w dziedzinie sztuki lalkarskiej”.

byrska
Maria Byrska w spektaklu "Ballady i romanse" · fot.


43-300 Bielsko-Biała
ul. Mickiewicza 20

tel. 033 815 09 14
tel. 033 822 10 46
tel. 033 822 10 47
fax 033 815 09 14

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA