Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 27 grudnia 2018
  • wyświetleń: 1395

Dochód ze świątecznego kiermaszu trafi do Szpitala Pediatrycznego

Prawie 5,5 tysiąca zł trafi na konto wspierającej Szpital Pediatryczny Fundacji "Razem dla Dzieci" dzięki charytatywnej akcji zorganizowanej przez funkcjonariuszy bielskiej Służby Więziennej.

kiermasz
fot.


Kolejny już raz funkcjonariusze bielskiej Służby Więziennej zorganizowali świąteczny kiermasz, z którego cały dochód zasili konto Fundacji "Razem dla Dzieci". Odbył się on w siedzibie Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, a wolne datki składane przez bielszczan za świąteczne stroiki, bożonarodzeniowe kartki i dekoracje wyniosły łącznie 5446 zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na potrzeby działającej w szpitalu psychiatrii dziecięcej.

- Wszystkie przedmioty wystawione na sprzedaż powstały w efekcie więziennego programu resocjalizacyjnego. Przez miniony miesiąc przygotowało je blisko 50 mężczyzn osadzonych w bielskiej jednostce penitencjarnej. Nadzorowani przez funkcjonariuszy podczas zajęć grupowych i indywidualnych wykonywali ozdoby i kartki świąteczne. Dla osób pozbawionych wolności była to okazja przełamania więziennej nudy i zrobienia czegoś bezinteresownego. Dla Służby Więziennej była to natomiast możliwość uwrażliwienia skazanych na potrzeby innych osób i wzbudzenia w nich pozytywnej refleksji - mówi podporucznik Ewa Pysz, młodszy psycholog Działu Penitencjarnego Zakładu Karnego w Cieszynie Oddziału Zamiejscowego w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA