Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 22 grudnia 2018
  • wyświetleń: 4442

Utrudniona akcja strażaków. Samochody blokowały drogę pożarową

W miniony poniedziałek strażacy zostali wezwani przez mieszkańców budynku wielorodzinnego przy ulicy Goleszowskiej w Bielsku-Białej, gdzie załączył się domowy czujnik czadu.

Niestety dotarcie do zdarzenia było niemożliwe, ze względu na zaparkowane samochody przy jednym z bloków. Koniecznym było wezwanie patrolu policji, który ustalał właścicieli pojazdów, a strażacy udali się pieszo do miejsca zdarzenia.

Po dotarciu do mieszkania okazało się, że w jednym z lokali mieszkalnych włączył się czujnik CO. Właściciel przewietrzył mieszkanie oraz wyszedł na zewnątrz, nie zgłaszał żadnych dolegliwości. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przewietrzeniu mieszkania oraz sprawdzenia przyrządami pomiarowymi pomieszczeń, nie wykryto obecności tlenku węgla.

Na szczęście w tym przypadku, strażacy potrzebowali do działań niewielkie urządzenie pomiarowe. Gdyby zostali wezwani np. do pożaru mieszkania sytuacja byłaby dużo bardziej skomplikowana i bez możliwości bezpośredniego dojazdu do bloku mieszkalnego mogłaby zakończyć się tragicznie. Dlatego też pragniemy przypomnieć, aby nie zastawiać dróg pożarowych, bo w wielu przypadkach bardzo wydłuża to czas dojazdu strażaków do zdarzenia, a czasami po prostu całkowicie go uniemożliwia.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA