Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 17 grudnia 2018
  • 18 grudnia 2018
  • wyświetleń: 4474

Ulica Międzyrzecka z opóźnieniem. Wszystko przez zimowe warunki

W piątek 21 grudnia nastąpi reorganizacja ruchu na ulicy Międzyrzeckiej - przywrócony zostanie ruch dwukierunkowy pomiędzy ul. Dworcową i ul. Jana III Sobieskiego. Wykonawca nie zdoła jednak ukończyć prac zgodnie z terminem.

rondo
Rondo Cieszyńska - Międzyrzecka · fot.


Miejski Zarząd Dróg poinformował, że w piątek w 21 grudnia firma Eurovia przywróci ruch dwukierunkowy na odcinku ul. Międzyrzeckiej pomiędzy ul. Dworcową i ul. Jana III Sobieskiego. W tym samym czasie zlikwidowany zostanie również ruch wahadłowy na odcinku przylegającym do nowego ronda na skrzyżowaniu ulic Cieszyńska i "nową” Międzyrzecka, a ruch ulicą Cieszyńską będzie się odbywał po nowym rondzie.

Jednocześnie Eurovia zgłosiła Inżynierowi Kontraktu oraz MZD, że w związku z aktualnie panującymi niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi brak jest możliwości realizacji prac kontraktowych, mających bezpośredni wpływ na termin zakończenia kontraktu. Firma uzasadnia to obecnie panującymi warunkami zimowymi (pokrywa śnieżna, ujemne temperatury) oraz prognozami długoterminowymi do 22.12 br., które przewidują dalszy spadek temperatur i opady śniegu, co praktycznie uniemożliwia ukończenie prac w zgodzie z obowiązującymi normami oraz specyfikacjami technicznymi.

Chodzi tutaj min o ścieżki rowerowe i chodniki o nawierzchni bitumicznej. Specyfika miejsca i rodzaj prac uniemożliwia ponadto wykorzystanie ciężkich maszyn do nagrzewania, które stosowane są na pasach ruchu jedni a nie na chodnikach.

- Pomimo tego firma deklaruje, że zaangażowany potencjał sprzętowy i ludzki będzie w stałej gotowości do wznowienia prac bitumicznych gdy tylko warunki atmosferyczne na to pozwolą. Biorąc jednak pod uwagę niekorzystny scenariusz długotrwałej przeszkody wynikającej z okresu zimowego Firma wnosi o wyznaczenie daty zakończenia tego kontraktu na 30 kwiecień przyszłego roku - informuje Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info, źródło: MZD Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA