Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 17 grudnia 2018
  • wyświetleń: 605

Akcja „Bezpiecznie z PROFI CREDIT” trwa!

Artykuł sponsorowany:

W ubiegłym tygodniu miały miejsce kolejne spotkania w ramach akcji ”Bezpiecznie z PROFI CREDIT”. Tym razem siatkarki Bialskiego Klubu Sportowego odwiedziły prywatną szkołę sportową w Bielsku-Białej oraz szkołę podstawową w Skoczowie. Przyjazd sportowych gwiazd wywołał niemałe poruszenie wśród uczniów, a nawet pracujących w szkołach nauczycieli.

Profi Credit


Ośmiokrotne mistrzynie Polski wraz z przedstawicielami Komendy Wojewódzkiej Policji i WORD’u, rozmawiały z dziećmi na temat bezpieczeństwa na drodze i podczas imprez masowych - jest to główny wątek, wokół którego koncentruje się akcja „Bezpiecznie z PROFI CREDIT”. Dzieci miały okazję porozmawiać z siatkarkami również o odpowiednim odżywianiu, aktywności fizycznej czy zawodowym sporcie. Zawodniczki chętnie podzieliły się informacjami o swoich codziennych obowiązkach w klubie sportowym, sukcesach, porażkach i umiejętności radzenia sobie ze stresem. Nie obyło się bez wspólnych zdjęć i autografów. Każdy uczestnik spotkania otrzymał opaskę odblaskową, która w praktyczny sposób zwiększa widoczność uczestnika ruchu drogowego!

- Aura na zewnątrz i szybko zapadający zmrok sprawiają, że tematyka bezpiecznego poruszania się w pobliżu dróg jest obecnie dla dzieci szczególnie istotna. Cieszymy się, że wspólnie z naszymi partnerami możemy edukować najmłodszych i realnie wpływać na ich bezpieczeństwo - mówi Jarosław Czulak, Dyrektor Marketingu PROFI CREDIT Polska S.A.

Prowadząc akcję od trzech lat, organizatorzy spotkań wiedzą, że dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę. Dlatego po zakończeniu części formalnej, forma spotkanie zmieniła się na znacznie żywiołową. Dużą frajdę sprawił dzieciom trening siatkarski, poprowadzony specjalnie dla nich przez zawodniczki. Na zakończenie został rozegrany mecz pokazowy, które jest już stałym elementem każdego ze spotkań w ramach prowadzonej akcji. Pozytywne emocje, wspólna zabawa i siatkówka na wysokim poziomie - tak przebiegały siatkarskie zajęcia dla najmłodszych w Bielsku-Białej i Skoczowie.

Profi Credit


Pogarszająca się pogoda i szybko zapadający zmrok sprawiają, że popołudniowe powroty dzieci ze szkoły stają się coraz bardziej niebezpieczne. W takich warunkach ważne jest, by dzieci potrafiły bezpiecznie poruszać się w pobliżu dróg. Dzięki projektowi „Bezpiecznie z PROFI CREDIT”, dzieci zdobywają wiedzę przydatną w codziennym poruszaniu się poza szkołą. Po każdym spotkaniu dzieci zostają wyposażone w odblaski, które doraźnie zwiększają ich widoczność w pobliżu ulicy. Tylko w tej edycji w prelekcjach wzięło udział aż ok. 2 tys. dzieci!

- Rozwijamy nasz projekt i zapraszamy do współpracy kolejne placówki. Przygotowaliśmy harmonogram naszych działań do maja następnego roku. Chcemy zwiększać bezpieczeństwo wszystkich dzieci w regionie - podsumowuje Sławomir Pawlik, Dyrektor Wykonawczy PROFI CREDIT.