Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 15 grudnia 2018
  • wyświetleń: 718

[ZDJĘCIA] Strażacy z Bielska-Białej uczyli dzieci podstaw ratownictwa

Strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 23 w Bielsku-Białej. Straż uczyła, jak udzielać pomocy w różnych przypadkach.

Strażacy z Bielska-Białej uczyli dzieci podstaw ratownictwa · fot.


Szkolenie obejmujące część teoretyczną oraz praktyczną, przeprowadzili strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Bielsku-Białej. Młodzież uczyła się między innymi, jak poprawnie rozpoznać poszkodowanego będącego w stanie nagłego zagrożenia życia oraz poprawnego przeprowadzenia BLS (podstawowych zabiegów resuscytacyjnych).

Ćwiczono również pierwszą pomoc w zadławieniach oraz inne zagadnienia z pierwszej pomocy medycznej. W trakcie spotkania strażacy opowiedzieli również uczniom o swojej pracy i uzbrojeniu osobistym strażaka.

Pierwsza pomoc jest niezwykle istotna, ponieważ bardzo dużo zależy od posiadanej wiedzy i wyćwiczonych zachowań. Statystyki pokazują, że podjęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez przypadkowych świadków zdarzenia znacznie podwyższa szanse na przeżycie osoby poszkodowanej. Celem takich szkoleń jest propagowanie wiedzy na temat pierwszej pomocy, aby właściwie reagować w przypadku zagrożenia życia ludzkiego.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA