Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 13 grudnia 2018
  • wyświetleń: 2522

Zatrucie czadem w Lipniku. Nieprzytomny mężczyzna w szpitalu!

Tlenek węgla popularnie zwany czadem znów dał o sobie znać. Tuż po godzinie 19:00 strażacy interweniowali przy ulicy Lipnickiej w Bielsku-Białej. Nieprzytomnego mężczyznę wyciągnięto z wanny. Trafił do szpitala.

W mieszkaniu stwierdzono obecność śmiercionośnego gazu. Strażacy przewietrzyli pomieszczenia. Wydano zakaz używania piecyka łazienkowego. Stan zatrutego mężczyzny wstępnie oceniany jest jako poważny.

Przed podobnymi przypadkami może ostrzec czujnik, który można kupić w każdym sklepie ze sprzętem AGD.

W ramach kampanii społecznej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” każda komenda Państwowej Straży Pożarnej z terenu województwa śląskiego otrzymała od Wojewody Śląskiego po kilkanaście sztuk czujników tlenku węgla z przeznaczeniem dla mieszkańców naszego województwa. Czujniki będą przekazywane w najbardziej zagrożonych budynkach, w trakcie prowadzenia działań ratowniczych w budynkach mieszkalnych przez strażaków. Pamiętajmy jednak, że czujnik nie ma za zadanie zapobiegać ulatnianiu się tego gazu, a wyłącznie ostrzegać przed potencjalnym zagrożeniem - „Czujnik ostrzega, nie zapobiega”.

sid / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA