Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 11 grudnia 2018
  • wyświetleń: 1392

[ZDJĘCIA] Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

7 grudnia 2018 r. w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki odbyła się Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

3. Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych - 7.12.2018 · fot.


- Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowane są w działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami, jak również osobom z najbliższego otoczenia, rodzinom, opiekunom. Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych wszystkim osobom z niepełnosprawnościami, ich rodzinom i bliskim składam najserdeczniejsze życzenia, wszelkiej pomyślności, wytrwałości w realizacji zamierzonych planów, abyście nie tracili wiary w swoje możliwości, a na co dzień doznawali życzliwości wszystkich osób, które Państwa otaczają - podkreślił w swoim wystąpieniu zastępca prezydenta Przemysław Kamiński.

Gala poprzedzona była zorganizowanym przez Urząd Miejski konkursem "Sukces nie zna barier 2018". Celem trzeciej już edycji Konkursu było promowanie postaw osób z niepełnosprawnościami, które przełamują bariery i stereotypy dotyczące niepełnosprawności, którzy mają wyjątkowe osiągnięcia, jak również charakteryzują się aktywną postawą i bezinteresownym działaniem na rzecz innych.

3. Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych - 7.12.2018
3. Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych - 7.12.2018 · fot.


Do konkursu zgłoszeni zostali: Adam Fabia, Stanisław Krząkała,Mariusz Kupczak, Elżbieta Rosińska, Bogusława Waligóra-Klimurczyk, Krzysztof Wrona, Cecylia Zapiór.

Kapituła konkursu obradowała w składzie: Przemysław Kamiński - Zastępca Prezydenta Miasta - Przewodniczący Kapituły, Karol Markowski - Przewodniczący Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Sportu, Rozetta Michnik - Przewodnicząca Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, Aleksandra Ciaciura - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Dariusz Mrzygłód - Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej.

3. Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych - 7.12.2018
3. Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych - 7.12.2018 · fot.


Kapituła Konkursu przyznała:
I miejsce Mariuszowi Kupczakowi,
II miejsce Adamowi Fabii,
III miejsce Krzysztofowi Wronie.

Mariusz Kupczak - jest sportowcem, był prekursorem i twórcą kategorii Kulturystyki Niepełnosprawnych w Polsce. Od 2002 roku jest trenerem personalnym kulturystyki i fitness, posiada legitymację klasy sędziego w kulturystyce i fitness. Jest trenerem kadry narodowej kulturystyki niepełnosprawnych Federacji WFF WBBF. Jako jedyny niepełnosprawny Polak otrzymał prestiżową kartę Międzynarodowej Federacji Kulturystyki i Fitnessu (IFBB) i startował w zawodach Houston Texas pro Show w 2014 r. Pan Mariusz jest wielokrotnym Mistrzem Polski, zdobywcą licznych pucharów. W 2017 roku zdobył Mistrzostwo Europy Federacji WPF oraz Mistrzostwo Świata WFF WBBF.

Adam Fabia - w latach 1984-1989 pracował w Urzędzie Wojewódzkim w Bielsku-Białej. W latach 1999-2003 był członkiem Rady Konsultacyjnej ds. Osób Niepełnosprawnych przy Zarządzie Miasta Bielska-Białej, a od 2002 do 2010 r. członkiem Zespołu Doradczego Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W latach 1999-2004 brał udział w społecznych komisjach celowych przy PFRON Oddział w Katowicach, a od 2003 do 2007 był przewodniczącym Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Staroście Bielskim. W 2003 i 2004 roku był inicjatorem powołania Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Marszałku Województwa Śląskiego. Od 2004 roku Pan Adam jest ławnikiem Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej, a od 2015 roku wiceprzewodniczącym Rady Ławniczej Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej. W 2017 roku z okazji Dnia Ławnika Polskiego zorganizował pierwsze spotkanie władz samorządowych i sądowych.Adam Fabia działał w różnych stowarzyszeniach, m.in. w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Bielsku-Białej, które uhonorowało Go zarówno Srebrną, jak i Złotą Odznaką dla zasłużonego w rozwoju Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. W 2014 roku Pan Adam otrzymał honorową złotą odznakę za zasługi dla województwa śląskiego w sferze działalności społecznej.

Krzysztof Wrona - w 2012 roku został potrącony przez pijanego motocyklistę. W wyniku odniesionych obrażeń konieczna była amputacja prawej nogi powyżej kolana. Przed wypadkiem Pan Krzysztof grał w piłkę nożną na poziomie ligi okręgowej. Był zawodnikiem prawonożnym, ale po amputacji nauczył się grać lewą nogą. Trenuje w klubie z Bielska-Białej i z tym miastem związana jest jego działalność sportowa. W 2018 roku pełnił rolę kapitana Kuloodpornych Bielsko-Biała, czyli jedynej w województwie śląskim drużyny piłki nożnej osób po amputacjach. Wraz z Kuloodpornymi Bielsko-Biała zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski. W 2018 roku Krzysztof Wrona był regularnie powoływany do Reprezentacji Polski, z którą na przełomie października i listopada poleciał na Mistrzostwa Świata do Meksyku. Wraz z Reprezentacją Polski w piłce nożnej osób po amputacjach zdobył brązowy medal podczas Międzynarodowego Turnieju Amp Futbol Cup.

Galę zakończył występ big bandu z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki pod Dyrekcją Tomasza Janusza.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA