Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 10 grudnia 2018
  • wyświetleń: 804

Strażacy sprawdzali poziom tlenku węgla w 30 mieszkaniach

Wczoraj w godzinach popołudniowych, strażacy zostali wezwani do pomiaru tlenku węgla w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego przy ulicy Jutrzenki w Bielsku-Białej, gdzie załączył się czujnik tlenku węgla.

czad
Strażacy wręczyli lokatorowi czujkę tlenku węgla · fot.


Strażacy sprawdzili również pozostałe mieszkania w całym bloku. Łącznie ponad 30 lokali. W jednym z mieszkań, stężenie tlenku węgla przekraczało 9-krotnie dopuszczalną wartość. Strażacy wręczyli lokatorowi czujkę tlenku węgla ufundowaną przez wojewodę śląskiego, w związku z prowadzoną kampanią "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!". Ratownicy poinstruowali, w jaki sposób zamontować czujkę i jak ją użytkować.

Prawdopodobną przyczyną pojawienia się tlenku węgla w powietrzu, była awaria przepływowego podgrzewacza gazowego wody oraz wadliwe działanie przewodów wentylacyjnych. O zaistniałej sytuacji powiadomiono administratora obiektu, który w dniu dzisiejszym dokona przeglądu ww. instalacji wentylacyjnej.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA