Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 28 listopada 2018
  • wyświetleń: 2791

[ZDJĘCIA] W Szczyrku otwarto nowoczesny komisariat policji

Wczoraj odbyło się otwarcie nowej siedziby Komisariatu Policji w Szczyrku. Znajdująca w ścisłym centrum miasta siedziba policji została wybudowana w ekspresowym tempie. Inwestycja była prowadzona od jesieni 2016 r.

Uroczyste otwarcie nowego komisariatu policji w Szczyrku · fot.


W uroczystości wziął udział Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński wraz ze swoim Zastępcą insp. Piotrem Kucią, a także Dyrektor Gabinetu Komendanta Głównego Policji insp. Sławomir Litwin, Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Krzysztof Herzyk, Burmistrz Szczyrku Antoni Byrdy, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych oraz prokuratorzy.

Gospodarzem wydarzenia był Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Krzysztof Herzyk, który na wstępie zwrócił się do uczestników uroczystości podkreślając, że dzień otwarcia nowego obiektu jest dniem szczególnym, ponieważ „Po wielu latach starań siedziba szczyrkowskich policjantów została przeniesiona z obrzeży miasta - ulicy Granicznej, gdzie mieściła się w zabudowaniach przedsiębiorstwa komunalnego, do ścisłego centrum - na ulicę Myśliwską 40”.

Uroczyste otwarcie nowego komisariatu policji w Szczyrku
Uroczyste otwarcie nowego komisariatu policji w Szczyrku · fot.


- Nowoczesna infrastruktura mocno wpływa na warunki i komfort pracy policjantów i pracowników cywilnych, ale przede wszystkim przekłada się na jakość obsługi interesantów - podkreślił insp. Krzysztof Herzyk.

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński podczas uroczystego otwarcia komisariatu powiedział, że ilustruje on prawdziwy obraz polskiej Policji. - Tak ona dziś wygląda i będzie wyglądała nie tylko w województwie, ale też w całym kraju - dodał.

Policjanci ze Szczyrku zyskali nie tylko nową siedzibę. Wzbogacili się także o nowy radiowóz, który w części ufundowany został przez władze miasta Szczyrku. Nowa siedziba, jak i nowy radiowóz poświęcone zostały przez księży i policyjnych kapelanów.

Uroczyste otwarcie nowego komisariatu policji w Szczyrku
Uroczyste otwarcie nowego komisariatu policji w Szczyrku · fot.


Znajdująca w ścisłym centrum miasta siedziba została wybudowana w ekspresowym tempie. Inwestycja była prowadzona od jesieni 2016 r. Uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowego komisariatu nastąpiło 5 stycznia 2017 r. Obiekt została wybudowany na 17-arowej działce w centrum miasta, którą przekazały władze miasta Szczyrku. Koszt działki szacuje się na około 1,7 mln zł. Komisariat stanął tuż obok remizy miejscowej straży pożarnej. Do tej pory siedziba komisariatu mieściła się na obrzeżach miasta, w budynku przedsiębiorstwa komunalnego przy ul. Granicznej 1.

31 szczyrkowskich policjantów w nowym komisariacie ma do dyspozycji blisko 700 mkw., a także zaplecze techniczne, sanitarne i ogrodzony parking. W budynku znajduje się 70 pomieszczeń dla służby dyżurnej, prewencyjnej, dzielnicowych, służby kryminalnej, korpusu cywilnego i kierownictwa jednostki. Na terenie jednostki funkcjonuje siłownia przeznaczona dla policjantów i pracowników cywilnych. Pomieszczenia i wyposażenie komisariatu są zgodne z najnowszymi standardami.

Komisariat Policji w Szczyrku to trzykondygnacyjny budynek. Liczy 12 metrów wysokości, 11 szerokości i 30 długości. Jest świetnie wkomponowany w górską scenerię - ma dwuspadowy dach, różniąc się tym samym od innych nowych komisariatów. Budynek jest tzw. budynkiem pasywnym. Został wybudowany zgodnie nowoczesnymi technologiami, dlatego jego budowę dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach (300 tys. zł). Inwestycja, z wyposażeniem, kosztowała 4,3 mln zł. Sama budowa pochłonęła 3,3 mln zł.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA