Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 28 listopada 2018
  • 2 grudnia 2018
  • wyświetleń: 2840

[KONKURS] 40. rocznica wizyty kard. Karola Wojtyły na Złotych Łanach

Za nami:

W niedzielę 2 grudnia w kościele na Złotych Łanach odbędzie się wyjątkowa uroczystość z udziałem ks. kard. Stanisława Dziwisza. Mieszkańcy osiedla Mszą św. wspomną odwiedziny ks. kard. Karola Wojtyły, który 29 września 1978 roku wizytował powstającą właśnie parafię św. Józefa.

wojtyła
Wizyta ks. kardynała Karola Wojtyły na Złotych Łanach · fot.


- Jak ważne to było wydarzenie świadczą świadectwa ludzi, którzy to spotkanie przeżyli, ale również słowa św. Jana Pawła II, zapisane w kronice i wypowiedziane po tej wizycie. Zapraszamy wszystkich parafian i mieszkańców osiedla. Niech nie zabraknie nikogo, zwłaszcza walczących o zgodę na budowę kościoła na Złotych Łanach i budowniczych kościoła - mówi radny Maksymilian Pryga, współorganizator uroczystości.

Msza św. dziękczynna zostanie odprawiona o godzinie 11.30 w kościele na Złotych Łanach. Na uroczystość zostali zaproszeni ks. Stanisław Maślanka i Józef Pich - świadkowie tamtych dni.

W związku z 40. rocznicą wizytacji ks. kard. Karola Wojtyły na Złotych Łanach organizujemy konkurs. Do wygrania są dwie książki pt. "Walka o kościół na Złotych Łanach". Nagrody ufundował autor książki - radny Maksymilian Pryga.

Konkurswojtyła

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA