Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 19 listopada 2018
  • wyświetleń: 1737

Światowy Dzień Ubogich. Przy wspólnym stole usiadło 200 osób

Eucharystia, spotkanie ewangelizacyjne i wspólny posiłek dla około dwustu osób - złożyły się na organizowane po raz drugi obchody Światowego Dnia Ubogich, które odbyły się 17 listopada 2018 r. w Bielsku-Białej.

Światowy Dzień Ubogich w Bielsku-Białej - 17.11.2018 · fot.


W bielskim kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz w podziemiach świątyni wolontariusze Caritas diecezji bielsko-żywieckiej razem m.in. z diakonią Wspólnoty Przymierza „Miasto na Górze” zaprosili ludzi potrzebujących do modlitwy oraz na posiłek.

Dyrektor diecezjalnej Caritas w Bielsku-Białej ks. Robert Kurpios, który przewodniczył Mszy św. z okazji Światowego Dnia Ubogich w diecezji bielsko-żywieckiej, zwrócił uwagę, odwołując się do hasła tegorocznych obchodów - „Biedak zawołał, a Pan go wysłuchał” - że biedakiem jest każdy człowiek.

Po liturgii w kościelnej kaplicy wszyscy spotkali się na agapie - z ciepłym gulaszem, ciastami i słodyczami - w salce w podziemiach kościoła. Przy stołach usiadło prawie 200 osób borykających się na co dzień z biedą. Obok nich wspólnie jedli posiłek ci, którzy chcą się dzielić tym, co mają.

Na stole, obok gulaszu, słodyczy i gorących napojów, pojawiły się świeże, pachnące róże w złotym kolorze. Do róż dołączono kłos - symbol Eucharystii. Na koniec każdy z uczestników spotkania otrzymał przygotowane kwiaty. Modlono się i śpiewano przy akompaniamencie zespołu „Projekt Fausystem”.

Spotkanie przygotowali wolontariusze z Caritas, Wspólnoty Przymierza „Miasto na Górze”, bielskiego koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, szkół Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego, Fundacji Zapobiegania i Resocjalizacji Uzależnień „Nadzieja” oraz wspólnoty „Miłość i Łaska Chrystusa”.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA