Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 8 listopada 2018
  • wyświetleń: 2663

"Czerwonka" nie dotarła do Bielska-Białej. Strażacy na służbie

Do ogólnopolskiego protestu służb mundurowych dołączyli strażacy. "Czerwonka", bo tak potocznie mówi się na epidemię zwolnień lekarskich zawodowych strażaków, nie dotarła jednak do Bielska-Białej. Na 220-osobowy stan Państwowej Straży Pożarnej na L4 przebywa zaledwie kilkunastu strażaków.

Obchody Dnia Strażaka w PSP Bielsko-Biała - 17.05.2018
"Czerwionka" nie dotarła do Bielska-Białej. Strażacy na służbie · fot.


Do ogólnopolskiego protestu służb mundurowych dołączyli strażacy. W wielu jednostkach Państwowej Straży Pożarnej strażacy masowo przedstawiają zwolnienia lekarskie. "Czerwonka" nie dotarła jednak do Bielska-Białej. Do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej dotarło 11 zwolnień lekarskich. Warto wspomnieć, że w obu bielskich jednostkach pracuje 220 osób.

- Nie ma najmniejszego problemu z zapewnieniem stanów osobowych. Na służbie jest tylu strażaków ilu powinno być. Kilkanaście osób na zwolnieniu L4 to stan, który jest czymś naturalnym. Zabezpieczenie terenu operacyjnego jest na normalnym poziomie- poinformowała st. kpt. Patrycja Pokrzywa, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA