Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 6 listopada 2018
  • wyświetleń: 813

W jaki sposób dbać o zęby w domowym zaciszu?

Artykuł sponsorowany:

Piękne i zdrowe zęby są wizytówką kobiet i mężczyzn. Świadczą o prowadzeniu zdrowego stylu życia, wysokim statusie społecznym i dobrym poziomie samoświadomości. Staranna higiena jamy ustnej w zaciszu domu pozwala również zapobiegać rozwijaniu się wielu stanów zapalnych i próchnicy niszczącej uzębienie. W jaki sposób można dbać o zęby, aby prezentowały się ładnie przez wiele lat?

Stomatologia bielsko


Punkt pierwszy: regularne szczotkowanie
Regularne szczotkowanie zębów i usuwanie z nich resztek pokarmowych jest kluczem do zdrowego i pięknego uzębienia. Badania udowodniły, że szczoteczki soniczne są znacznie skuteczniejsze od szczotek manualnych i elektrycznych. Jednym z popularnych błędów w codziennej higienie jamy ustnej jest zbyt krótki okres szczotkowania, wynoszący znacznie poniżej 3 minut. Innym problemem jest również zastosowanie złej techniki szczotkowania - zamiast ruchów okrężnych zdecydowanie lepiej jest myć zęby ruchem wymiatającym osad od dołu do góry. Większość Polaków ogranicza się również do mycia zębów przy pomocy szczoteczki i zupełnie nie stosuje innych przyrządów dostępnych na rynku, takich jak irygatory czy nici dentystyczne. Stomatolog bielsko-biała zdecydowanie zaleca łączenie szczotkowania i nitkowania. Obie metody wzajemnie się uzupełniają, przynosząc świetne efekty.

Punkt drugi: nitkowanie
Zaledwie kilkanaście procent Polaków dba o codzienną higienę jamy ustnej poprzez stosowanie nici dentystycznej. Jak wskazuje dentysta bielsko, jest to poważny błąd. Nitkowanie pozwala usunąć zanieczyszczenia gromadzące się pomiędzy przestrzeniami zębowymi. Dobrym sposobem na pozbycie się bakterii z jamy ustnej jest stosowanie irygatorów lub płukanek do zębów.

Punkt trzeci: stosowanie oleju kokosowego

Olej kokosowy pozytywnie wpływa na stan dziąseł, wzmacniając je i łagodząc stany zapalne. Ma także dobre oddziaływanie na uzębienie i lekko wybiela przebarwienia powstałe na skutek codziennego picia kawy i herbaty. Warto przez kilka minut masować nim zęby, a następnie rozpuszczony olej kokosowy wypluć. Ten prosty zabieg może uchronić zęby przed powstawaniem próchnicy.

Punkt czwarty: regularne wizyty kontrolne u dentysty
Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby przeprowadzać co pór roku wizyty kontrolne u lekarza stomatologa. Dentysta bielsko-biała zbada stan zębów, dokona piaskowania, czyli usunięcia kamienia nazębnego, a także wykryje ewentualne ubytki wymagające leczenia. Nowoczesne techniki stomatologiczne czynią gabinet dentystyczny miejscem przyjaznym dla pacjentów w różnym wieku, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych pacjentów.