• 3 listopada 2018
  • 4 listopada 2018
  • wyświetleń: 3624

Nieudana inauguracja BKS Profi Credit Bielsko-Biała

Zupełnie nie tak miała wyglądać inauguracja Ligi Siatkówki Kobiet w wykonaniu bielszczanek. Powracający do elity zespół z Kalisza wygrał z BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 3:2 i zanotował pierwszą wygraną w sezonie. Zespół trenera Bartłomieja Piekarczyka do domu przywiezie jeden punkt, który na pewno nie był szczytem marzeń.

Spotkanie w Kaliszu BKS PROFI CREDIT rozpoczął źle, bo od porażki w pierwszym secie 21:25. Druga partia była jednak jeszcze gorsza. Bielszczanki najwyraźniej zdziwione przebiegiem pierwszej odsłony meczu w drugiej były tylko tłem dla gospodyń, które niesione dopingiem wygrały do 13. Słabiej niż w meczach sparingowych w bielskim zespole funkcjonowało przyjęcie przez co Julia Nowicka na rozegraniu miała ograniczone możliwości. Mało piłek dostawały do ataku środkowe, a nawet jeśli udało się do nich dograć nie potrafiły skończyć ataku.

Słabszą grę środkowych odmieniła dopiero wprowadzona w trzecim secie Martyna Świrad. Od razu też lepiej wyglądała gra bielszczanek, które w trzecim secie odgryzły się rywalkom i wygrały 25:13. Czwarty set grany był na przewagi, choć przy stanie 21:17 dla gospodyń wydawało się, że nic nie odbierze już im zwycięstwa za trzy punkty. Tymczasem BKS PROFI CREDIT doprowadził do remisu po 23, a następnie obronił pierwszą piłkę meczową. Po kilku chwilach i przy czwartej piłce setowej bielszczanki wygrały 29:27 i doprowadziły do tiebreaka.

W piątej decydującej partii też mieliśmy nieoczekiwany zwrot akcji, jednak tym razem dokonały go kaliszanki. Od stanu 11:13 dla zespołu z Bielska-Białej gospodynie zdobyły cztery punkty z rzędu i cieszyły się z wygranej 15:13 i 3:2.