Wiadomości

• 4 listopada 2018
  • wyświetleń: 4019

Bielszczanie efektownie pokonali Chrobrego Głogów 3:0

Bielszczanie efektownie pokonali Chrobrego Głogów i wskoczyli na piąte miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi!

Spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodarzy. Dwukrotnie piłkę w pole karne wrzucał Filip Modelski w poszukiwaniu Valerijsa Sabali. Łotysz, który od meczu z Suwałkami nie zdobył bramki, został dogoniony przez rywali w klasyfikacji strzelców, ale i tak obrońcy Chrobrego mieli na niego zwróconą szczególną uwagę i utrudniali mu życie od pierwszych minut gry.

Nie minęło dziesięć minut a Górale już mieli dwie groźne sytuacje: najpierw zza pola karnego uderzał Michał Rzuchowski, tuż obok słupka. Znacznie bliżej do bramki Abramowicza miał Kamil Wiktorski, który odnalazł się w zamieszaniu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale nie trafił czysto w piłkę i przeniósł ją nad poprzeczką.

Żeby objąć prowadzenie Górale potrzebowali 20 minut - dokładnie wtedy z rzutu rożnego dośrodkował Łukasz Sierpina a potężną bombę po uderzeniu piłki z powietrza pod poprzeczkę posłał właśnie Sabala!
Po bramce bielszczanie na chwilę zwolnili tempo, dali pograć rywalowi, sami też długimi fragmentami utrzymywali się przy piłce, ale nie dopuszczali drużyny Chrobrego pod bramkę Wojciecha Fabisiaka. Znów w polu karnym gości zagotowało po rzucie wolnym, piłkę ustawił ponownie Sierpina, dośrodkowanie minęło wszystkich zawodników stłoczonych przed bramką Abramowicza, a naprawdę niewiele zabrakło Roberto Gandarze aby z bliska wepchnąć piłkę do bramki, ale nie zdołał jej odpowiednio skierować i pierwsza połowa meczu zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem bielszczan.

Prowadzenie to zostało podwyższone już na początku drugiej połowy. Ładną wymianą podań bielszczanie wyszli spod pressingu na własnej połowie. Łukasz Sierpina zagrał dalekie podanie do Kacpra Kostorza, który uprzedził interweniującego poza polem karnym Abramowicza, odgrywając piłkę do Adriana Rakowskiego, a ten precyzyjnym lobem zdobył drugą bramkę dla Podbeskidzia!

Goście odpowiedzieli strzałem Pawlika, po którym piłkę nad poprzeczką musiał przenieść Wojciech Fabisiak. Chwilę później bramkarzowi Podbeskidzia pomogło szczęście - wprowadzony na boisko Jakub Bach w swoim pierwszym kontakcie z piłką zdecydował się na strzał, po którym piłka obiła poprzeczkę bramki TSP.

Podbeskidzie szybko jednak opanowało zapał gości i po tym ostrzeżeniu i odsunęło grę od własnej bramki. Najlepszą obroną jest atak - w myśl tej zasady to bielszczanie zaczęli częściej zagrażać bramce Chrobrego. Po kapitalnej akcji Kostorz odegrał do Modelskiego, ten dośrodkował a w polu karnym znakomicie do przewrotki złożył się Sabala, ale nie było to uderzenie precyzyjne.

W 75 minucie indywidualną akcję przeprowadził Łukasz Sierpina ograł na skrzydle jednego obrońcę, poradził sobie z drugim i zdołał jeszcze zanim doskoczył trzeci z defensorów uderzyć na bramkę, ale wprost w Abramowicza.

W końcówce meczu Sabala jeszcze mógł dopisać sobie drugą bramkę, opanował piłkę, przełożył na drugą nogę, minął obrońcę, zszedł do środka, ale strzelił wprost w bramkarza. Skuteczniejszy był w 87 minucie Łukasz Sierpina, który otrzymał doskonałe podanie od Grzegorza Goncerza i wyszedł sam na sam z bramkarzem gości i nie dał mu szans! Kapitan Górali pewnym strzałem ustalił wynik meczu na 3:0 dla bielszczan!

Przekonującą wygraną Podbeskidzie zakończyło pierwszą rundę rozgrywek, ale już za tydzień, domowym meczem z GKS-em Katowice rozpocznie rundę rewanżową. Już dziś zapraszamy na to spotkanie: sobota 10 listopada, godzina 17:45!

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chrobry Głogów 3:0 (1:0)

Bramki:
20’ Sabala, 48’ Rakowski, 87’ Sierpina

żółte kartki: Guga - Borecki, Ratajczak

Podbeskidzie: Fabisiak - Oleksy, Bougaidis, Wiktorski, Modelski - Sierpina, Rakowski (69’ Guga), Rzuchowski, Kostorz (82’ Mystkowski) - Gandara - Sabala (84’ Goncerz)