bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 31 października 2018
  • wyświetleń: 2149

Policjanci złożyli wieńce i odpalili znicze na grobie swojego kolegi

Delegacja policjantów z bielskiego pododdziału prewencji na czele z Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł.insp. Grzegorzem Jakubcem, przedstawiciele Związków Zawodowych Policjantów, żołnierze oraz uczniowie klasy policyjnej technikum mundurowego ZDZ w Bielsku-Białej, jak co roku złożyli wieńce i zapalili znicze na grobie podinsp. Bogdana Laskowskiego, dowódcy polskiego kontyngentu misji ONZ, który poniósł śmierć podczas misji w Liberii w 2005 roku.

Policjanci złożyli wieńce i odpalili znicze na grobie swojego kolegi - 30.10.2018 · fot.


Delegacja złożyła wiązanki i zapaliła znicze na grobie Ś.P. podinsp. Bogdana Laskowskiego. W imieniu policjantów, weteranów działań poza granicami państwa, wiązankę złożyli policjanci z bielskiego pododdziału prewencji.

Wieniec na grobie zmarłego złożył także przewodniczący Związków Zawodowych Policjantów SPPP mł.asp. Mariusz Fender. Uroczystość prowadził sierż.szt. Artur Walczuk. W uroczystości udział wzięła również klasa policyjna technikum mundurowego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Bielsku-Białej na czele z opiekunem klasy. Uczniowie tej klasy od kilku lat opiekują się grobem zmarłego.

Podinspektor Bogdan Laskowski, policjant Wydziału Techniki Operacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bielsku-Białej, a następnie w Katowicach, przez ponad 6 lat brał udział w misjach pokojowych w krajach byłej Jugosławii oraz Albanii i Liberii.

W rejonie uznanym za strefę działań wojennych spędził w sumie 3 lata. Zmarł podczas służby w Liberii w 2005 roku na ciężką postać malarii. W 2014 r., po 9 latach od dnia śmierci został wpisany do Księgi Pamięci Policji, w której zebrano nazwiska wszystkich policjantów, którzy polegli w służbie od 1991 roku - powołania do życia Policji. W Komendzie Głównej Policji w Warszawie na Ścianie Pamięci, znajduje się tabliczka epitafijna poświęcona temu policjantowi.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.