bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 29 października 2018
  • wyświetleń: 1755

[ZDJĘCIA] Przebrali się za świętych i przeszli z relikwiami do katedry

27 października w Bielsku-Białej odbył się kolejny "Korowód Świętych". Młodzi ludzie - wśród nich przebrani za postaci świętych i błogosławionych - przeszli z modlitwą na ustach z bielskiego kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej do katedry, niosąc doczesne szczątki osób wyniesionych przez Kościół na ołtarze, wzywając w litanii świętych patronów.

Korowód Świętych - 27.10.2018 · fot.


W tym roku młodzi ludzie z 11 parafii i wspólnot zgromadzili 43 relikwiarzy z doczesnymi szczątkami świętych i błogosławionych. Podczas specjalnego nabożeństwa w prezbiterium kościoła czytano życiorysy osób wyniesionych na ołtarze i proszono ich o wspomożenie.

Diecezjalny duszpasterz KSM, ks. Tomasz Michniok rozmawiał z uczestnikami spotkania o ich własnych doświadczeniach i kontaktach ze świętymi. - Wraz ze świętymi chcemy pokazać na czym polega świętość i ich wzorem do tej świętości dążyć - wyjaśnił i zachęcił, by spotkanie było "wyrazem świadomości powołania do świętości" i "modlitwą za tych, którzy o tej drodze zapominają".

Korowód Świętych - 27.10.2018 · fot.


Duchowny przypomniał, że honorowym "gościem" Korowodu był św. Stanisław Kostka, patron młodzieży. Niedawno minęła 450 rocznica jego śmierci - narodzin dla nieba. Relikwie św. Stanisława przywieźli młodzi z parafii św. Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej. Z kolei relikwie patronki KSM, bł. Karoliny Kózkówny zaprezentowali młodzi z Czańca. Z parafii w Leśnej przybyły rzadko spotykane relikwie 12 Apostołów.

Po przejściu ulicami miasta, gdy odmówiono wspólnie Litanię do Wszystkich Świętych, w bielskiej katedrze modlono się słowami modlitwy różańcowej przed Najświętszym Sakramentem. Na koniec została odprawiona uroczysta Eucharystia, celebrowana przez kilku kapłanów. Liturgii przewodniczył bp Roman Pindel.

Nabożeństwo ku czci świętych i błogosławionych, których relikwie znajdują się w parafialnych kościołach i kaplicach całej diecezji, odbyło się po raz dwunasty. Od początku organizuje je Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Skupia ono młodzież w wieku od 14 do 30 lat, proponując konkretne działanie, wypływające z nauki Kościoła katolickiego.

ab / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.